Viktoria Korpan • 18 november 2003

Tallinna linnavalitsus tasub tööle ennistatud ametnikule 300 000 kr saamata palka

Tallinna linnavalitsus peab tasuma tööle ennistatud spordi- ja noorsooameti juhatajale Tarmo Valgepeale ligi 300 000 krooni.

Linnavalitsusel tasuda Valgepeale umbes pooleteist aasta palk, mis teeb kokku 295 151 krooni, teatas Raepress. Sellelt summalt arvestatakse maha maksud. Linn peab Valgepeale tasuma ka õigusabikulud 15 000 krooni.

?Minule andis see kohtuotsus märku Eesti riigi tugevusest,? ütles tänasest uuesti tööle asunud Valgepea. ?Ma poleks edasi kaevanud, kui poleks tundnud, et mul on õigus saada töö tagasi.?

Valgepea sõnul sisustab ta esimese tööpäeva tutvudes linna spordiobjektidega. ?Vaatan üle, mis seisus me oleme,? ütles Valgepea.

Seni spordi- ja noorsooameti juhatajana töötanud Jaak Raie märkis, et ei soovi kohtuotsust kommenteerida. ?Kohtuotsus on kohtuotsus,? ütles Raie.

Endise spordi- ja noorsooameti juhataja Tarmo Valgepea vabastas Tallinna Linnavalitsus endise abilinnapea Rein Langi ettepanekul teenistusest 19. juunil 2002. aastal tuues põhjenduseks teenistuskohustuste jämeda rikkumise.

Hetkel kuum