Tõnis Arnover • 25. november 2003 kell 9:21

Itaalia Ali Group tegi Soome Hackmanile pakkumise

Soome Hackman, millele mõni aeg tagasi oli teinud ostupakkumise Rootsi investeerimisfond Nordic Capital, sai nüüd itaallastelt uue pakkumise.

Hackmani juhatus sai eile Itaalia köögiseadmete tootjalt Ali S.p.A teate aktsiate ostupakkumise kohta hinnaga 37,50 eurot tükk, teatas firma Helsingi börsile.

ALI Groupi teadaandele järgneb aktsia ostupakkumine, kui Hackmani juhatus annab aktsionäridele nõusoleku see vastu võtta. Itaalia firma palub Soome köögiseadmete valmistajalt vastust nädala jooksul.

Hackmani ja Nordic Capitali vahelise kokkuleppe kohaselt on Nordic Capitalil viis päeva aega mõelda, kas ta soovib oma esialgset pakkumist muuta või ei.

Ali Group on andnud Hackmanile mõista, et teda eriti ei huvi Hackmani gruppi kuuluv klaasitehas Iittala, vaid Metos, kuna Ali Goup kavatseb spetsialiseeruda köögisisutuse valmistamisele ja tõusta sel alal Euroopas juhtivaks kontserniks.

Arvestades, et ALI Groupi poolt pakutud hind on kõrgem investeerimispanga Nordic Capital pakkumisest (33 eurot aktsia kohta), siis otsustab firma juhatus tagasi võtta oma 13. oktoobri antud soovituse, kus nad palusid investoritel aktsiaid investeerimispangale müüa.

ALI Groupi sõnul on nad saanud aktsionäridelt, kelle käes on umbes 15% Hackmanist, toetuse Itaalia firma pakkumise kohta.

Hackmani aktsia oli kella 11:20 tõusnud Helsingi börsil tõusnud 6,1%, tasemeni 37,15 eurot. Viimase poole aastaga on aktsia jõudnud kosuda aga juba veidi enam kui kaks korda.

Hetkel kuum