ÄP fototoimetus • 11. detsember 2003 kell 22:00

Puhkepäeva turismiuudised

Eestis iganädalasi bussireise korraldav looduse Omnibuss on aastalõpuks välja mõelnud firmapaketi asutuse jõuluõhtu korraldamiseks. Kolmapäevast alates saavad ettevõtted tellida pidulikke vastuvõtte ja kontserte Viinistu kunstimuuseumis ja jõuluõhtuid Käsmu meremuuseumis. Viinistus mängib Eesti ja maailma rahvaste lugusid paani flöödil Gicu Rau, kunsti tutvustab muuseumi juhataja Madli Luuk.

Käsmus on jõuluõhtute juhiks meremuuseumi juhataja Aarne Vaik.

Värskelt renoveeritud Haanja suusakeskuses on lumi maas ja valgustatud rajal ning nõlvadel saab juba suusatada. Nulli piiril balansseeriv ilm aga võib raja iga hetk ära sulatada või värsket lund juurde pakkuda, seega on värskelt renoveeritud ja valgustatud radadele kaugemalt tulles kasulik enne lumeinfo üle kontrollida. Ilmaoludest saab infot aadressilt meteo.physic.ut.ee/haanja.

Praegu, nädala lõpu eel, on Ilm.ee andmetel Haanja ainus koht, kus suusarajal veel piisavalt lund. Estraveli vahendusel saab suusakeskusse tellida soodushinnaga nn tutvumispakette. Haanja suusapaketis sisaldub üks öö majutust Kubija hotellis Võrus, hommikusöök Rootsi lauas, suusatamine valgustatud suusaradadel 15 km Võrust ja sauna kasutamine Haanja suusakeskuses. Hind üheses toas on 506 krooni, kahele inimesele kaheses toas aga 635 krooni. Soodushinnaks on vajalik Estraveli kuldkaart.

Esmaspäeval allkirjastatud Eesti ja Argentiina vaheliste viisanõude kaotamise lepingutega muutub alates 8. jaanuarist Eesti kodanikele Argentiina külastamine viisavabaks. Argentiinat võib viisata külastada turismi, äri-, spordi-, kunsti- või teadustegevuse eesmärgil, Argentiina territooriumil on viisavabalt õigus viibida kokku 90 päeva 6 kuu jooksul alates esimesest sisenemisest riiki.

T?ehhi lennukompanii CSA pakub 31. detsembrini jõulusoodustusi mitmetesse sihtkohtadesse Euroopas ja üle ookeani. Edasi-tagasi kampaaniahinnad alates Tallinnast on järgmised: Cairo 4500 kr, Tel Aviv 4500 kr, Ateena 3800 kr, Thessaloniki 3800 kr, Zagreb 3800 kr, Jerevan 4000 kr ja New York 5500 kr. Lisanduvad lennujaamamaksud ja broneerimistasu. Piletite broneerimine ja müük kuni 31. detsembrini, väljalend Tallinnast peab toimuma sel aastal.

Autor: ÄP

Hetkel kuum