ERSO ooperigala

Kersti Inno 16. jaanuar 2004, 00:00

Marianna Tarasova on Peterburi Maria teatri juhtiv metsosopran, kelle ees on avatud Milano La Scala, Londoni Covent Gardeni, New Yorgi Metropolitan Opera ja paljude teiste ooperimajade uksed. Ooperimetropolide kõrval lisab lauljatari kvaliteedimärgile kaalu koostöö maailma parimate dirigentide ja orkestritega. Marianna Tarasova on osalenud Salzburgi festivalil ja võitnud rahvusvahelisi konkursse. Eestis saab tema esituses kuulda tuntud aariaid Donizetti, Verdi, Saint-Saensi ja T?aikovski ooperitest.

Soome bass Jaakko Ryhänen on Eesti publikule rohkem tuntud. Käesolevast õppeaastast juhib ta ka EMA lauluosakonna tööd. Ooperiteatrite nimistu, kus Ryhänen oma pika karjääri jooksul laulnud, on veelgi pikem. 1975. aastast on ta Soome Rahvusooperi solist ning igal suvel esineb Savonlinna ooperifestivalil. Jaakko Ryhäneni repertuaaris on enamik ooperiajaloo tähtsamaid bassirolle. Näiteks Dalandi laulmiseks Wagneri ooperis ?Lendav hollandlane? on tal kuulsa Bayreuthi festivaliga leping kuni 2007. aastani.

Aariate vahel saab kuulata meie esindusorkestrilt kaunist instrumentaalmuusikat ooperitest.

Ooperigalaga tähistatakse maestro Nikolai Aleksejevi ja ERSO koostöö 21. aastapäeva. Kontserdi jooksul modelleerib skulptor Tauno Kangro dirigenti ning publiku silme all sünnib aegadeülese skulptuurivormi ja hetkelise muusikalise harmoonia sümbioos.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing