PM: Nordea Pank ihaldab konkurentide kliente

29. jaanuar 2004, 08:10

Nordea Pank püüab 3,5protsendilise laenuintressiga meelitada eluasemelaenu võtnud inimesi teistest pankadest üle tulema.

Nordea pakub kuni naistepäevani uue korteri ostuks või eramu ehituseks 3,5-3,8protsendilise intressiga kodulaenu, mis Nordea Panga jaepanganduse juhataja Toivo Annuse sõnul on mõeldud eelkõige juba laenu võtnud inimestele, kirjutab Postimees.

Uuteks elamispindadeks loeb Nordea kõiki 2002. aastal ja hiljem valminud eluasemeid. Annus loodab, et teiste pankade laenukliendid võiksid soodsama intressi toel Nordeasse üle tulla.

«Eesmärk pole meelitada kedagi laenu võtma, vaid püüame neid, kelle laenuotsus on juba küps,» selgitas Annus. «Arvestades, et eluasemelaenude kogusumma ulatub 14,5 miljardi kroonini ning vaadates pankade teenitavaid intressitulusid, maksavad paljud inimesed ikka väga ebaõiglast intressi.»

Nordea riskmarginaal ulatub 3,5protsendilise intressiga laenu puhul 1,35 protsendini ning katab Annuse sõnul pangale laenu riski. «Meie panga laenuinimesed võivad öösel rahulikult magada, sest eluasemelaenudega erilisi probleeme ei ole olnud,» rääkis Annus.

Hansapanga eralaenu arendusjuhi Kersti Arro sõnul on ka Hansapangas regulaarse sissetulekuga maksevõimelistele klientidele pakutavad laenuintressid Nordeaga sarnasel tasemel, mistõttu klientidel pole põhjust laenuintresside pärast küll panka vahetada.

«Teeme oma klientidele samaväärse pakkumise,» kinnitas Arro. «Arvestades, et laenude refinantseerimisega kaasneb suur kulu, ei ole küll mõttekas seetõttu panka vahetada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing