Turundusteo 2003 võitis Radiolinja telereklaam

Eda-Liis Kann 10. veebruar 2004, 00:00

Turundustegu 1999 oli A. Le Coqi, 2000. aastal Ego ja 2001 EMT lepatriinu brändi turuletoomine, aasta 2002 turundustegu oli Eurovisiooni lauluvõistlus.

- Lähtepositsioon: Turu-uuringud näitasid, et Radiolinja kuvand oli tarbija silmis ähmastumas. Keskmine hinnang Radiolinja levi kvaliteedist ja ulatusest oli tegelikkusest tunduvalt halvem.

- Eesmärk: Viia tarbijani sõnum, et Radiolinjal on kvaliteetne ja kogu Eestit kattev leviala. Tuua reljeefsemalt esile meie olulised väärtused ? nagu inimlikkus ja lähedus. Mõlemaid näitajaid mõõdetakse ka regulaarsete turu-uuringutega.

- Partnerid: Reklaamiklipid töötas välja reklaamiagentuur Rakett.

- Tulemus: Esimene põhjalik mõõtmine (turu-uuringuga) toimub veebruaris. Vahekokkuvõtete raames tehtud statistiliselt mõõdetavad näitajad, mis peegeldavad tarbija arvamust Radiolinja leviulatusest ja kvaliteedist ning mõõdavad emotsionaalseid brändi väärtusi, on tõusuteel.

- Lähtepositsioon: Eesti Telefonil oli kuus kaubamärki ? Atlas, et, Hot, Eesti Telefon, Neti ja Hallo. Klientides tekitasid kuus kaubamärki segadust ja ettevõttele ebaefektiivsust turunduses. Ettevõte loobus nii nimest kui kõikidest kaubamärkidest.

- Eesmärk: Elioni eesmärgiks oli saada parima teenindusega telekommunikatsiooni- ja IT-ettevõtteks Eestis. Turunduslikeks eesmärkideks oli korraldada efektiivsemalt ettevõtte suhtlust klientidega, tõsta massikommunikatsiooni efektiivsust.

- Protsessi kirjeldus: Nimi Elion valiti 700 nime seast. Elioni bränding sisaldas uue kaubamärgi positsioneeringu loomist, kliendivajaduste-, tehnoloogia-, konkurentsi- ja turuanalüüsi, turuletoomise protsessi koos uue sümboolika väljatöötamisega. Lisaks veel ka teenindajate koolitust ja lansseerimiskampaaniat.

- Partnerid: Nõustas rahvusvaheline konsultatsioonifirma Future Brand, loodud brändikontseptsiooni rakendus Eesti reklaamibüroos Division.

- Eesmärk: Algatada ühiskondlik diskussioon teemal omamine versus olemine ja tark tarbimine.

- Protsessi kirjeldus: Kampaania koosnes 300 välimeedia pinnast bussipeatustes, 30sekundilisest teleklipist ETVs, pressiteatest ja Raketi koduleheküljest.

- Tulemus: Ühiskondlik diskusioon algatati nii trüki- kui telemeedias. Kodulehe külastatavus tõusis 2000% (1700 külastust päevas).

- Lähtepositsioon: Hellus on piimabrändi Meieri allbränd, mille toodetele on lisatud kodumaine piimhappebakter ME-3. Tootjaks Tallinna Piimatööstuse AS. Allbrändi loomist alustati 2002 novembris, kui Tallinna Piimatööstus omandas Meieri Tootmise ASi koos Meieri kaubamärgiga.

- Eesmärk: Saavutada kaheksa kuuga 8,8 mln kroonine käive. Suurendada nii Meieri kaubamärgi kui Tallinna Piimatööstuse ASi tuntust ja positiivset imagot, investeerides kodumaise teadustöö arendamisse.

- Protsessi kirjeldus: Nimi Hellus valiti 150 nime seast. Korraldati presentatsioone klientidele, koostööpartneritele ja ajakirjanikele Tallinnas ja Tartus. PR-kampaania ajakirjanduses, degusteerimised kauplustes koos infobuklettide jagamisega, reklaam ajakirjanduses, reklaamiklipp TVs, välireklaam suuremates Eesti linnades.

- Partnerid: Brändi nimi, pakendi disain ja reklaamisõnumi väljatöötamiseks tehti koostööd reklaamiagentuuriga BrandSelers DDB.

- Tulemus: Müügiprognoos ületati 124% võrra ? 10,86 mln krooni. Oktoobris läbiviidud küsitluse andmetel tõusis oluliselt Meieri kaubamärgi tuntus, kusjuures esile tõsteti brändi tervislikkust.

- Eesmärk: 35 kohta Riigikogus, peaministri portfell, valituse moodustamine.

- Protsessi kirjeldus: Käivitati liikmevõrgustik, võeti tööle palgalised agitatsioonirühmad. Levitati jaotusmaterjale, otsepostituslehti, reklaame. Kaks nädalat enne valimisi langes Res Publica toetus järsult, mistõttu kahe päevaga täiendati kampaaniat uute tele- ja välireklaamidega.

- Tulemus: Sisuline eesmärk saavutati ? valitsuse moodustas Res Publica. Vormiline eesmärk jäi täitmata (35 asemel 28 kohta).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing