Ülo Toomsalu • 26. veebruar 2004 kell 6:11

EPL: Liikluskindlustus Tallinnas on kolm korda kallim kui Põlvamaal

Kohustusliku liikluskindlustuse määr erineb piirkonniti kuni kolm korda, mistõttu osa autoomanikke registreerib auto odavama kindlustusmääraga piirkonnas.

Harjumaal elav Juta (nimi muudetud) ütles, et registreeris äsjaostetud sõiduki Viljandis, et maksta väiksemat liikluskindlustust. Kui Harjumaal tuleks tal oma 1,2se riskigrupi ning 66kilovatise auto liikluskindlustuse eest välja käia 2500 krooni aastas, siis Viljandimaal ulatub see summa vaid 1360 kroonini.

Kõige suurem kontrast tekib Tallinna ja Põlvamaa liikluskindlustuse määrasid võrreldes. Salva Kindlustuse liikluskindlustuse maksekalkulaari kohaselt tuleks juhil 1,2se riskigrupi puhul 66kilovatise mootoriga auto kindlustamisel aastapoliisi eest välja käia Tallinnas 2972 krooni. Sama toimingu eest Põlvamaal küsitaks vaid kuni 1041 krooni.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi juhatuse liige, peaaktuaar Enno Lelumees ütles, et liikluskindlustuse määrad võivad tõesti maakonniti väga palju erineda. ?Selle põhjuseks on kahjustatistika ehk see, kui palju on teatud piirkonnas tekitatud kahjusid,? ütles ta. Lelumehe teada pole auto registreerimine madalama kindlustusmääraga piirkonnas otseselt keelatud.

?Mina ei näe antud juhul sanktsioonide rakendamise võimalust,? ütles ka ARKi registreerimisosakonna juhataja Sulev Vill. ?Ma ei usu, et selline tegevus väga massiline oleks. Samas pole ARKil ülevaadet sellest, kui paljud autoomanikud soodsamaid kindlustusmäärasid sellisel moel saada püüavad.

Hetkel kuum