Tallinna linnavolikogu tahab kindlaks määrata kõrghoonete asukohad

ÄP 05. märts 2004, 00:00

Linnavolikogu hinnangul on teemaplaneeringu ?Kõrghoonete paiknemine Tallinnas? koostamise algatamine äärmiselt vajalik. Teemaplaneeringu eesmärk on määrata kindlaks kõrghoonete paiknemise võimalikud asukohad ning nende püstitamise keelualad, teatas Raepress. Teemaplaneeringu koostamine algatatakse linna üldplaneeringu täpsustamiseks ja täiendamiseks ning see on aluseks detailplaneeringute koostamisele.

?Seda, et linnaplaneerimisel ei ole kindlaid reegleid, on pidevalt kritiseeritud,? ütles linnavolikogu esimees Maret Maripuu. Maripuu sõnul reguleerib algatatud planeering üht linnaplaneerimise valupunkti.

Otsuse seletuskirja kohaselt puuduvad Tallinnas üheselt sätestatud mängureeglid, mis määraksid, kuhu, kui tihedalt ja kui kõrgeid maju planeerida ja ehitada. Algatatud teemaplaneering täidab eesmärki kehtestada kõrghoonete planeerimisele selged ja üheselt mõistetavad reeglid.

Kehtiva üldplaneeringu täpsustamiseks ja täiendamiseks teemaplaneeringu koostamise korraldamine kuulub Tallinna ehitusmääruse kohaselt Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti (SAPA) pädevusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing