PM: Tartu linnapeast saab Kallase asemik Eestis

19. märts 2004, 08:06

Eurovolinikuks lahkuva Siim Kallase asemel hakkab Reformierakonda juhtima suure tõenäosusega Tartu linnapea Andrus Ansip.

Tõenäoliselt valib erakonna üldkogu Ansipi 25. aprillil oma esimeseks aseesimeheks, kirjutab Postimees.

Et Kallas suundub mais Brüsselisse tööle ja tema uued tööülesanded ei võimalda igapäevaselt erakonda juhtida, ongi parteil tarvis Eestis inimest, kes teeks lõplikud otsused. Praegu on Reformierakonnal kolm aseesimeest.

Üks aseesimees, Ansip, kellele ka Kallas ise on Postimehele teadaolevalt nõus oma esimehetooli loovutama, ütles, et ei saa tekkida olukorda, kus erakonnal on kolm võrdväärset ülemust. Ansipi sõnul on võimalik, et just temast saab Reformierakonna esimene aseesimees.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister ning Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen ütles eile õhtul, et kui Ansip ise soovib saada esimeseks aseesimeheks või erakonna esimeheks, siis nii see saab ka olema.

«Selles, et Ansipist saab Reformierakonna esimene aseesimees või hiljem esimees, on täna tõtt 95 protsenti, ülejäänud viis protsenti on see, et ma pole Ansipilt kuulnud tema lõplikku jah-sõna neile kohtadele kandideerimiseks,» märkis Atonen. «Kui Ansip tahab neid kohti, siis mina teda toetan.»

Rask tõdes samuti, et praegusel hetkel on Ansip tõesti kandidaat number üks erakonna esimese aseesimehe kohale. Samas märkis ta, et esimeses järjekorras on plaanis valida Reformierakonna Riigikogu fraktsioonile Kallase asemel uus esimees, alles seejärel tulevad teised valimised.

Küsimusele, kes võiks ikkagi olla tema järglane Tartu linnapea toolil, vastas Ansip kindlalt: «Ükskord tuleb mul linnapea ametist lahkuda nagunii, kas nüüd või hiljem, kuid minu silmis on parim kandidaat Tartu praegune abilinnapea Laine Jänes. Pealegi pole Tartul kunagi naislinnapead olnud.»


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing