Tahad saada õhtu staariks?

Christel Karits 10. mai 2004, 00:00

?Eelkõige on see muidugi rahaga seotud,? ütleb tantsuõpetaja Almer Jansu, miks suurte varieteetruppide firmapeole kutsumine on tänaseks möödanik. Nii saab publikust endast juhendaja eeskujul etenduse peategelane.

Almer ise on spetsialiseerunud eelkõige salsa ja latiino-tantsude õpetamisele. ?Pidulised saab üsna lihtsate vahenditega ära pöörata,? räägib ta. ?Kohmakavõitu eesti mehele võib ju salsat ka kaerajaani põhjal õpetada.? Almeri peamine soovitus õppijatele on enda keha ja vaim vabaks lasta, siis tuleb välja igal juhul. Oma pikkadest kogemustest võib ta öelda, et parim ongi ühe firma seltskond. ?Pole vahet, kas on tegu laevaremonditehase või pangaga, kõik tantsivad hästi,? naerab ta.

Rahva käima saamine sõltub sellest, millises peostaadiumis tantsuõpetaja põrandale kutsutakse. ?Õhtu alguses on see muidugi keerulisem,? kordab Almer vana tõde, et eestlased ei saa algul vedama ja pärast jälle pidama. Tema kui tantsupedagoogi etteaste kestab 20?30 minutit ja selle ajaga peaks põhisammud selgeks saama. ?Kõige hullemad on olnud firmapeod, kus pidu iseenesest polegi olnud. Ei saa arugi, kellele seda korraldatakse. Teinekord läheb aga tants nii hästi käima, et pole vaja juhendadagi,? lisab Almer, et parimad üritused on olnud vabas õhus ja koos bändiga.

2003. aasta line-tantsu maailmameister Kaie Seger on firmapidudel tantsimist õpetamas käinud juba pikka aega. Viimased neli aastat kuulub tema ja tantsutrupi Blue Hats repertuaari ainult line-tants. ?Sellel stiilil on suhteliselt lai mängumaa. Reeglid ulatuvad väga lihtsatest väga keerulisteni,? selgitab ta. Ühekordsel õppel, näiteks firmapeol, lähtub Kaie lihtsamast, et kõik põrandale tulnud saaksid hakkama. ?On olnud muidugi erinevat suhtumist. Selliseid pidusid, kus kõik kohalolnud oleks tantsuplatsil, on vähe, kuid selliseid, kus keegi ei tahtnud tulla, ei mäleta,? lisab ta. Kaie sõnul on eestlane reeglipäraselt kartlik kõige suhtes, kus üritatakse teha midagi, mis seotud tantsuga. Line-tantsu suureks plussiks on see, et partnerit pole vaja ja tantsida saavad nii naised kui ka mehed üksinda. Viimase kohta tõi Kaie näite ühest IT-firma peost, kus mehed omakeskis line-tantsu õppisid. See oli täiesti uus olukord, kus kolleegid üksteist hoopis teistsuguses situatsioonis tundma õppisid.

?Kõigepealt tuleb sul tõestada, et ei plaani nendega n-ö pruudipärga punuma minna,? ütleb hobi korras tantsuõpetaja Kai Tarmula. ?Kõige rohkem kardavad inimesed, et neid pannakse sundkorras tegema liigutusi, mida neile on lasteaiast peale pähe topitud.?

Kai paneb algatuseks selga kuldse kostüümi ja tõmbab jalga hõbedased saapad. See on märguandeks, et lapaduuni on veel aega. Tulemas on hoopis tema leivanumber, tants filmist ?Saturday Night Fever?, mille on kuulsaks teinud John Travolta. Tänu Kaile on see eestlaste hulgas taas kultustantsuks muutunud. Kes koos temaga peol olnud, mäletavad kindlasti rühmliikumist Bee Geesi pala ?You Should Be Dancing? saatel. ?See on ikka vinge tunne, kui kätt saab rinna eest läbi visata,? naerab Kai, et siiani pole ta kordagi tantsuõpetamisega läbi põrunud. Aga pidusid on olnud sadu.

Parim aeg tantsu õpetamist alustada on õhtul pärast kella ühteteist. Siis on esinejaid parasjagu vaadatud ja tekib kange tahtmine ise peo staar olla. ?Kui selle staari inimese seest valla päästad, on ta väga õnnelik,? teab Kai. Tavaliselt laseb ta diskoril mängida natuke tantsumuusikat ja siis näitab liigutused kuivalt ette. Usinamad jätavad sammud meelde ja on järgmisel üritusel juba ise liikumist juhtimas. ?Sellega on nagu rahvalauluga ? liigub kerest keresse,? ütleb Kai ja lisab, et õpitud silmavaade ja käevibutus on teinud nii mõnestki karujalast särava diskokuninga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing