11. juuni 2004 kell 10:25

Jukosele kuuluv Mazeikiu Nafta ootab kasumikasvu

Leedu naftafirma Mazeikiu Nafta lubab sel aastal näidata kasumikasvu ning võib investeerida 250 mld dollarit propeeni ja polüpropeeni tootmise käivitamiseks.

?Teise kvartali tulud on olnud väga head,? ütles Mazeikiu Nafta tegevjuht Paul Nelson English Vilniuses toimuval pressikonverentsil. Küsimusele, kas käesoleva aasta jooksul teenitud kasum on suurem kui möödunud aastal samal, ajal vastas English jaatavalt ning lisas, et nad hoiavad hinge kinni, et see ei muutuks, teatas uudisteagentuur Bloomberg.

Leedu suurima käibega firmale kuulub Baltimaade ainuke nafta rafineerimistehas, lisaks veel naftaterminal ja torujuhtmed.

Mazeikiu Nafta sai esimese kvartalikasumi pärast viie aasta pikkust kahjumis viibimist möödunud aastal. Selle aasta esimese kvartali kasum jäi möödunud aasta tulemusele alla 10%, kuna kompanii eksportis vähem Vene toornaftat läände.

Aprillis ja mais on kasvatanud nafta rafineerimise kasvutempo tõttu ennustab English 2004. aasta tootmismahuks varasema 8 miljoni asemel 10 miljonit tonni (200tuhat barrelit päevas).

Alates 2002. aasta septembrist kuulub 53,7% Mazeikiu Naftast hetkel maksuraskustes olevale Vene naftakontsernile Jukos. Leedu riigile kuulub Vilniuse börsi statistika põhjal 40,7% firma aktsiatest.

Mazeikiu Nafta aktsia on aastaga tõusnud 73%, tasemeni 2,75 litti.

Hetkel kuum