23. juuli 2004 kell 7:05

PM: Kõrgmaja omanik sandistas vaate nimel haruldase puu

Tallinnas Pirita tee äärde kerkinud kõrghoone uusasukate merevaadet segaval hiidpaplil võeti linna keelust hoolimata salaja latv maha, kirjutas Postimees.

Kahe neljameetrise ümbermõõduga haruga hübriidpappel oli haruldus just oma suuruse ja hea tervise poolest. Kahekümne meetri kõrgune täies elujõus puu varjas aga osaliselt mullu värskelt Pirita tee äärde kerkinud tornmaja elanike kallilt lunastatud merevaadet.

135 miljonit krooni maksma läinud rohekast klaasist fassaadiga maja on 16-korruseline, seal on kokku 75 korterit, millest kallimad maksavad ligi viis miljonit krooni.

Eelmisel sügisel, kui Pirita tee 26F maja omanikfirma Onix Invest linnale papli mahavõtmiseks kirju saatis, olid keskkonnaametnikud kindlal seisukohal, et haruldase puu mahasaagimist ei tohi lubada. Majaomanik põhjendas puu hukkamise vajadust elanike vabastada merevaade ja majja elama asunud lapse väidetava allergiaga.

Mõned nädalad tagasi sai Tallinna transpordi- ja keskkonnaameti keskkonnakorralduse osakonna juhtivspetsialist Kristjan Tarn teada, et kaks kolmandikku paplist on ära raiutud. Papli mõlemad harud on inetult maha võetud, oksi aga nii piiratud, et puu näeb välja äärmiselt kole.

Postimehe järelepärimisele vastasid firma Onix Invest esindajad, et 18. juuni pärastlõunal murdus tugeva tuulega puu ülemine osa ja jäi madalamate okste peale ohtlikult rippuma.

Tallinna Kesklinna valitsuse keskkonnakorralduse osakonna haljastuse peaspetsialist Mart Mets ei usu, et puu latv murdus. Mullune ülevaatus näitas, et tegu oli tugeva puuga.

Hetkel kuum