Ülo Toomsalu • 14. september 2004 kell 7:07

SLÕL: Kreitzberg seljatas kunagise erakonnakaaslase ühe häälega

Salajasel hääletusel sai sotsiaalliberaal Peeter Kreitzberg konkurent Toomas Vareki ees vaid ühe enamhääle ning võttis Riigikogu teise aseesimehe koha.

Riigikogu valis eile aseesimeesteks reformierakondlase Rein Langi ja sotsiaalliberaali Peeter Kreitzbergi. Keskerakonna ametlik kandidaat Toomas Varek kaotas Kreitzbergile vaid ühe häälega, kirjutab SL Õhtuleht.

Salajasel hääletusel kogus Lang 39, Kreitzberg 29 ja Varek 28 häält. Kaks valimissedelit olid kehtetud.

Keskfraktsioonis on 20 liiget, sotsiaalliberaale on kaheksa. Kreitzbergi lubasid toetada ka kuue kohaga riigikogus esindatud sotsiaaldemokraadid ja Isamaaliit, kel on seitse saadikut.

Kõik oleks võinud teisiti minna, kui sotsiaalliberaalide leeri poleks õigel ajal Itaaliast ja Kreekast tagasi jõudnud filmi- ja kinomees Mark Soosaar.

Tallinna volikogus võib tulla katse Edgar Savisaar linnapea kohalt maha võtta kohe pärast seda, kui Keskerakonnast lahku löönud Peeter Kreitzberg linnavolikokku naaseb.

«Kui opositsioon jõuab ühele meelele ja kui hääli jätkub, on kõik võimalik,» ütles Kreitzberg TV3 uudistele antud intervjuus.

BNSiga kõneldes eitas Kreitzberg siiski, et eesmärk oleks vaid Savisaare kangutamine. «Tahan volikogus teha tööd. Euroopa Parlamendi asendusliikmena polnud aega,» põhjendab ta äkkotsust.

Hetkel kuum