Pajo investeeris turu müügist saadud raha trükikotta

08. oktoober 2004, 12:34

Aastaid Elmar Lepaga Pärnus turupidamise pärast sõdinud Ain Pajo investeeris Vana Turu müügist saadud raha trükikotta.

Pajo investeeris oma Kaks ja Pool nime kandva trükikoja kaasajastamisse kokku 16 mln kr. Selle raha eest soetas ta uue neljavärvi trükimasina ja vahetas välja kogu tehnoloogia. AS Pajole kuuluvas trükikojas saab teha etikette, visiitkaarte ja mitmesuguseid reklaammaterjale kujundusest valmistooteni välja.

Pajo sõnul tuleb tööd kogu aeg juurde. Esimese tegevusaasta käibeks on plaanitud 10 mln kr. Teisel aastal peaks see arv 30 % suurem olema ja siis loodab omanik juba kasumit teenida. Selleks on kavas tootmine käima panna kahes vahetuses.

Enne Pärnu kesklinnas asuva populaarse Vana Turu müüki Arco Varale investeeris Pajo selle ümberehitusse 15 mln kr. Müügihind jäi 20 ja 25 mln kr vahele. Mehe enda sõnul jagus sellest trükikoja uuendamiseks ja natuke sai ka pangast juurde võetud.

Pärnus on 3 trükikoda: Pajo omale lisaks veel Hansaprint ja Trükk. Analoogset toodangut teeb Hansaprint. Ettevõtte juhi abi Inga Saik ütles, et Pajo firma tuli turule madalate hindadega ja võtab kindlasti osa turust endale. ?Pärnu on väike ja tööd vähe, aga neil on nüüd ka uued ja uhked masinad,? selgitas Saik. Hansaprinti käive oli eelmisel aastal 2,7 mln kr ja kasum 158 000 kr. Seal töötab 10 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing