Café Scientifique alustab Eestis

Christel Karits 12. november 2004, 00:00

Ürituste sari algab nanotehnoloogia vastuoluliste küsimustega. Arutelu selle üle, millised on tegelikult nanotehnoloogia väljavaated, juhatab sisse Nottinghami ülikooli professor Neil Champness Suurbritanniast. Marek Strandberg vahendab küsimusi ja ergutab mõttevahetust.

Café Scientifique?i idee algataja oli 1998. aastal Oxfordi ülikooli haridusega keemik Duncan Dallas, kes on muu hulgas mitmete teadus- ja meditsiiniteemaliste telesaadete autor.

Teaduskohviku loomise idee taga on veendumus, et inimesi huvitab see, kuidas teadus ja tehnoloogia nende elu muudab. Paraku jääb see informatsioon neile sageli kättesaamatuks või arusaamatuks.

Café Scientifique?i üritused toimuvad vahetus ja mugavas kohvikuõhkkonnas, kus igaühel on võimalus teadusküsimustes kaasa rääkida.

Tänaseks on esimesest teaduskohvikust välja kasvanud ülemaailmne võrgustik Singapurist Buenos Aireseni. Teemade valik ulatub kliimamuutusest tehisintelligentsini, beebidisainist geneetiliselt muundatud toiduni, evolutsiooniteooriast universumifüüsikani.

Iga Café Scientifique algab ühe teadlase või teaduskirjaniku ettekandega, mis kuulajaid kergelt provotseerides loob tausta järgnevaks aruteluks.

Järgmine Café Scientifique?i üritus peaks toimuma 2005. aasta jaanuaris Tallinnas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing