EPL: Rahanappuses töötavate arstide kannatus ähvardab kohe katkeda

30. november 2004, 08:07

Palgatõusuta jäämise hirmus perearstid ähvardavad haigekassaga lepingut mitte sõlmida. Kas ja kuidas see patsiente puudutab, ei osanud nad eile veel öelda.

?Kui sõlmime praegustel tingimustel pakutava lepingu, võtame endale kohustused, mida me täita ei suuda ning eksime ise seaduse vastu,? ütles perearstide seltsi president Madis Tiik. Ta lisas, et perearstid kui ettevõtjad ei saa streikida, mille võrra on neil mõjutusvahendeid vähem kui palgalistel arstidel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Perearstide seltsi arvutuste järgi ei kata tuleva aasta eelarve septembris valitsusega sõlmitud meditsiinitöötajate palgakokkulepet ning puudu jääb 160 miljonit krooni. Tallinna perearst Külvi Peterson, kelle nimistus on 1700 patsienti, saab praegu kuus 40 000 krooni, kuid palgakokkuleppe täitmiseks peaks see summa olema 60 000 krooni.

Palgas tähendaks uus, 66kroonine tunnitasu natuke rohkem kui 11 000kroonist palka. ?Seda ei oleks ju arstile palju!? lausus Peterson, kes viimastel kuudel on endale suutnud muude kulude katmise järel palgaks arvestada vaid miinimumpalga ehk 2100 krooni. Keskmiselt on ta viimastel aastatel endale maksta suutnud 5000 krooni kuus.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov lausus, et palgakokkuleppes lubatud 66 krooni tunnist tagatakse. ?Rahuldame nõudmised oma eelarve piires, kuid ootused on ikka suuremad kui võimalused.?

Mis juhtub uuel aastal, kui haigekassaga kokkuleppele ei jõuta, ei osanud Tiik veel öelda. Peterson kinnitas, et hoolimata sellest, kas haigekassaga leping sõlmitakse, võtab ta uuel aastal oma patsiente vastu ning kirjutab haigekassale arve, sest patsiendid on ravikindlustusraha ju maksnud ja peavad esmast arstiabi saama. Kas perearstide seltsi kõik ligi 800 liiget solidaarselt käituvad ja lepingut ei allkirja, ei julgenud ta siiski loota.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing