Maailmapank soovitas kaubavedusid arendada

ÄP 07. detsember 2004, 00:00

Maailmapanga uuringust ?Kaubandus- ja transpordisüsteemide areng Balti riikides? selgus, et enne ELiga liitumist äri seganud piirijärjekorrad on kadunud.

Lisaks leiti, et Balti riikide integreerimine ELi transpordisüsteemidesse on toimunud sujuvalt ja peale ELiga liitumist ei ole esinenud tolli- või piiriületusprobleeme.

Samas on piiriületus- ja tolliprobleeme Eesti, Läti ja Leedu piiril Venemaa ja teiste SRÜ riikidega.

Maailmapank leidis, et kõige reaalsem on lahendada need probleemid mitte Balti riikide ja Venemaa vahelistes, vaid ELi ja Venemaa vahelistes läbirääkimistes.

Oma soovitustes viitas Maailmapank vajadusele tõhustada piiriületus- ja tolliprotseduure Venemaa ja Valgevene piiril. Vajadusel tuleks välja ehitada veterinaarkontrollpunktid raudtee piirijaamades, juurutada vajalikud süsteemid sadamatevaheliseks infovahetuseks ja lahendada maaomandiga seotud probleemid sadamates ning lennujaamades, mis võivad hakata nende arengut pidurdama.

Maailmapanga uuringus küsitleti üle 200 Eesti, Läti ja Leedu ettevõtja, kelle hulgas olid muu hulgas pangad, eksport- ja importfirmad, tootjad, kaubakäitlejad ja transpordifirmad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing