EPL: TEA kirjastus nõuab Microlinkilt 50 miljonit

08. detsember 2004, 08:35

TEA kirjastuse andmetel on kunagi Microlinki tütarfirmad müünud TEA kirjastuse sõnastikest ebaseaduslikult kopeeritud tarkvara.

TEA Kirjastuse juhatuse esimehe Silva Tomingase sõnul esitatakse Microlinkile 50 miljoni kroonine kahjunõue, kirjutab Eesti Päevaleht.

Microlink Astrodata (OK Arvutid) müüs TEA kirjastuse andmetel piraattarkvara 1999. aastal ning ML Arvutid tegi seda tänavu kevadise arvutimüügi sooduskampaania ajal. Kõnealuseks piraattooteks on Festart Dictionary, mis on kirjastuse hinnangul komplekteeritud nende firmale kuuluvate sõnastike baasil.

Enne kahjunõude esitamist püüab TEA täna algaval kohtuprotsessil tõestada, et firma Festart on müünud piraatsõnastikke ja on seoses sellega süüdi intellektuaalse omandi varguses. TEA kirjastus nõuab Festartilt kahjutasuks 86 miljonit krooni.

Microlink Eesti juhatuse esimehele Peter Priisalmile tuli kirjastuse pretensioon täieliku üllatusena. ?Ei ole kunagi olnud au sellise firmaga tegemist teha, kuulen sellest esimest korda,? ütles ta.

TEA kirjastuse ja Festarti konflikt ulatub aastasse 1998, kui kirjastusest lahkus Sergei Gluhhov, kes hakkas ise sõnastikke välja andma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing