EPL: Vooglaiu valimine sadama juhiks problemaatiline

10. detsember 2004, 07:46

Päevalehe andmetel võidakse täna sadama nõukogu taas mängida patiseisu, nagu see juhtus, kui sooviti nõukogus avada diskussioon sadamatasude osas.

Ehk teisisõnu, rahandusministeeriumi nimetatud nõukogu liikmed võivad blokeerida Märt Vooglaiu nimetamise.

Majandusminister Andrus Ansip kinnitas, et Märt Vooglaid on üks tõenäolisemaid kandidaate Tallinna Sadama nõukogu esimehe kohale. ?Kuid nõukogu teeb selle otsustuse iseseisvalt.?

?Jah, kui mind valitakse, olen nõus,? ütles Vooglaid. Tema arvates oli sadamatasude tõstmine siiski problemaatiline.

Vooglaiu kandidatuuri nõrkuseks peetakse tema osalust kinnisvarafirmas Manutent. Ja siit ka tema võimalikku huvi sadama territooriumil oleva 28 hektari suuruse maatüki vastu. ?Arvan, et teised kinnisvarafirmad plaksutavad minu valimise peale, sest siis pean ma sellest ärist kaugele hoiduma. Õigemini on nii sadama kui ka minu kui kinnisvaraärimehe huvi, et see maa tuleks turule võimalikult kallilt. Odava krundi müükiilmumine rikuks kogu seda tasakaalu, mis on kinnisvaraärimeeste poolt saavutatud. Manutendil on Rottermanni ja ETK kvartalis lähiaastatel tulemas turule ligikaudu miljardi eest kinnisvara. Ma ei saa ju olla naiivne ning trügida veel sadama kinnisvaraärisse oma firmaga.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing