EPL: Narva piiril venib rekordiline järjekord

22. detsember 2004, 08:06

Narvas ootas eile piiriületust üle saja veoki. Kell kaks sõitsid vaheparklast piiriületuskohta veokid, mis olid Narva jõudnud eelmisel päeval kell 16.

Anonüümseks jääda sooviva transpordiettevõtte juhi sõnul on autode kuhjumise põhjuseks, et varem läbi Valgevene sõitnud Poola ja teiste riikide sõidukid on siia suunatud, kuna Valgevene on kehtestanud transiidimaksud, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Poolakad on piiri ummistanud ja meie kannatame. Nad on harjunud, et Valgevenes maksad raha ja saad üle, aga siin nii ei saa. Neil on paberid kõik korrast ära, igaühega läheb metsik aeg,? ütles ärritunud autovedaja.

Tema sõnul on tihti probleemiks ka auto registreerimisriik. ?Eesti masinate puhul leitakse kohe mingi põhjus, miks venitada, Vene masinad pääsevad lihtsamalt läbi. Mitmed Eesti vedajad tellivad endale siia Vene masinad, laovad kauba ümber ja siis ületavad piiri,? lausus ta.

Maksu- ja tolliameti pressi- esindaja Aivar Pau sõnul on Vene toll praegu toonud välja kaks põhjust. ?Esiteks ressursipuudus, mistõttu Vene pool ei suuda läbi lasta üle 100 masina päevas. Teisalt tõid nad välja probleemi Poolast tulevate masinatega. Dokumentide kontrollil selgub tihti, et dokumendid ei vasta nõuetele ja masinad saadetakse tagasi,? sõnas Pau.

Eelmisel nädalal tekkinud järjekord vahepeal küll kahanes, kuid kasvas eile hommikul taas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing