Struktuurifondide ettevalmistusprojektid saavad 35 miljonit krooni

23. detsember 2004, 14:01

Rahandusministeerium otsustas struktuurifondide ettevalmistusfondi (PPF2) raames rahastada 50 projekti kogusummas 35 miljonit krooni.

Peamiselt sooviti toetust kasutada struktuurifondide projektide eeluuringute korraldamiseks ja ehitiste renoveerimise ettevalmistamiseks.

Phare programmi PPF2 eesmärk on aidata kaasa struktuurifondide projektide edukale ettevalmistamisele. ?Oodatud taotluste laviin laekus turismi arendamise projektide ettevalmistamiseks. Kuna rahastuse saanud projektid on väga kvaliteetsed, siis on kindel, et ka põhiprojektid struktuurifondidest on tulemuslikud ja investeeritud raha toob kasu nii omavalitsustele kui kasvavale siseturismile,? ütles rahandusministeeriumi asekantsler Renaldo Mändmets.

Lisaks turismi edendamisele suunatud projektidele said 2004. aasta ettevalmistusfondi raames enam toetust ka taotlused, mille eesmärk on arendada kohalikku sotsiaal-majanduslikku arengut. Toetust said näiteks ettevalmistusprojektid spordihoonete rajamiseks, küttesüsteemide uuendamiseks, õppehoonete renoveerimiseks. Võrreldes eelmise, 2003. aasta taotlusvooruga on taotluste hulgas tõusnud ka sotsiaal- ja haridusvaldkonna osatähtsus.

PPF2 taotlusvooru raames said kõige enam toetust Harjumaa, Tartumaa ja Pärnumaa taotlejad. Aktiivseimad taotlejad olid vallad ja linnad, kuid ka mitmed eraettevõtjad taotlesid fondist raha vajalike investeeringute ettevalmistamiseks. Otsus toetuse saajate kohta on kättesaadav aadressil: www.fin.ee/?id=5447. Hetkel peetakse kõigi taotlejatega lepinguläbirääkimisi, mistõttu lõplik toetuste saajate nimekiri võib veel muutuda.

PPF2 voorus makstakse välja üle 35 miljoni krooni, millest umbes 30,7 miljonit tuleb Euroopa Liidu Phare programmist ja 5 miljonit kaasrahastab Eesti riik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing