Krista Taim • 17. oktoober 2005 kell 22:00

Tele2 loobub Elioniga tavatelefonside alal võistlemisest

Tele2 põhjendas otsust riigi suutmatusega tagada teenusepakkujatele võrdsed tingimused endise monopoli Elioniga konkureerimiseks.

Tele2 Balti regiooni regulatsiooni- ja sidumisteenuste juhi Tarmo Osmani sõnul oleks vajalik riigi kontroll Elioni hulgimüügipakkumiste üle, jõuline sekkumine dumpinghindadesse ning vaba juurdepääsu tagamine tavatelefoni- ja internetiteenuste pakkumiseks vajalikele vahenditele.

Tele2 lisas, et uued kliendid saavad edasi liituda, kuid tootearendusse ja reklaami ei panustata. Ka hinnad jäävad Tele2 kinnitusel samaks.

Viimaseid nädalaid Tele2 Eesti juhatuse esimehena töötava Üllar Jaaksoo sõnul halvendab konkurentsi kadumine oluliselt tarbijate olukorda, sest olulise turujõuga ettevõttel puudub surve ja huvi pakkuda paremat hinda. ?Konkureerides Elioniga oleme sundinud endist monopoli loobuma liigkasumist nii kohalike kui ka kaugekõnede turul,? ütles Jaaksoo.

Elion pole Tele2 süüdistustega nõus. ?Elioni sidumistasud on langenud viie aastaga umbes viis korda, viimati korrigeeriti hindu tänavu 1. septembril. Elioni sidumishinnad on kõige odavamad Eesti operaatorite seas ning ühed odavamad Euroopa Liidus, jäädes selgelt alla euroliidu keskmise,? teatas Elion eile pressiteates.

Sideameti peadirektori Ando Rehemaa sõnul võib Tele2 otsuse tagajärjel konkurentsi olukord telefoniteenuse turul halveneda.

Rehemaa pidas Tele2 investeeringute lõpetamist tavatelefoniteenustesse kahetsusväärseks. Konkurents tavatelefoniteenuse turul on viimaste aastatega süvenenud ja hinnad on tänu sellele langenud, lisas Rehemaa.

?Toetame Tele2 väidet, et mõningaid teenusepakette pakutakse lõpptarbijatele allpool hulgihinda. Momendi seisu arvestades on see tarbijale kasulik,? lausus Rehemaa.

Siiski on sideamet reageerinud tema sõnul olukorrale nõudega kas alandada vastavaid hulgiteenuse hindu või tõsta teenuspakettide jaehinda.

Tele2 Eesti AS kuulub tele­komiettevõtete kontserni Tele2 AB, kelle teenuseid kasutab Euroopas 29,4 miljonit klienti 25 riigis.

Tele2 teatas eile ka Lätis, et tõmbub tavatelefoniteenuste turult tagasi, kuna riik soosib monopoli Lattelekom, vahendas Eesti Päevaleht Online LETAt.

Hetkel kuum