Rootslaste Vasaloppet kolib Tallinna Vabaduse väljakule

Mikk Jürjens 03. veebruar 2006, 00:00

Laupäeval muudetakse Vabaduse väljak väikeseks Rootsi riigiks ja selle raames toimub erinevate ürituste kõrval ka suusasprindivõistlus.

Seni suurima Eestis toimuva Rootsile pühendatud ühisettevõtmise korraldavad Tallinna kesklinnas Rootsi Suursaatkond, Rootsi Eksportnõukogu ja Rootsi Reisi- ja Turismiamet. Avatseremoonia viivad keskpäeval läbi Rootsi suursaadik Dag Hartelius ja Tallinna linnapea Jüri Ratas.

Kella ühest leiab aset üks päeva tähtsündmustest, kui kõlab Rootsi kuulsa Vasaloppeti suusamaratoni miniversiooni stardipauk. "Oleme valmis ehitanud 500 meetri pikkuse raja," täpsustab olukorda Rootsi Suursaatkonna pressiesindaja Toomas Käbin. "Suusarahvana tuntud eestlastel on võimalus pealt vaadata, kuidas proovib suusarada peaminister Andrus Ansip, kes on end kirja pannud ka Rootsis toimuvale päris Vasaloppetile." Ansipile on konkurenti pakkumas ligi 40liikmeline mainekas seltskond Eestist ja Rootsist eesotsas suusakuulsuse Per Elofssoniga.

"Ka lastel on võimalus rada läbida," märgib Käbin. "Nende jaoks toimub lausa kaks sõitu, üks enne professionaalide rajaleminekut ja teine pärast seda."

Suuski on võimalik Käbini sõnul laenutada kohapealt, üritus on kõigile tasuta. Et kohale on tulemas ka tõelise Vasaloppeti korraldajad, premeeritakse kõiki osalejaid Vasaloppeti diplomi ja mustikasupiga.

Vabaduse väljakul tutvustatakse Rootsi traditsioone ja Rootsit kui turismimaad. Terve päeva jooksul esinevad rootsi ja eesti muusikud. Kõige väiksemad saavad osaleda mitmesugustes lastele mõeldud ettevõtmistes ja Eestis sündinud kunstnik Ilon Wikland jagab välja auhinnad päeva jooksul toimuvate lastevõistluse võitjatele.

Üritus kulmineerub kell 21.30 algava Tallinna Valgusfestivali tule- ja jääetendusega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing