ÄL: Suusaäss Jaak Mae ja rattaproff Jaan Kirsipuu lõid spordifirma

15. veebruar 2006, 07:34

Uus firma müüb jalgrattaid ning võib hakata vahendama suusavarustust.

Seltskond CFC Rattaklubi liikmeid – teiste hulgas rattaproff Jaan Kirsipuu ning suusaäss Jaak Mae – on asutanud firma XB3, mis hakkab jalgrattaid ja rattavarustust maale tooma, kirjutab Ärileht.

Omanikud ei välista rattapoe avamist, tootevalikusse suusavarustuse võtmist ning laienemist ka teistesse Balti riikidesse.

“Sõbrad tegid ettepaneku osaleda ja olin nõus,” ütles hetkel Torino olümpial reedeseks stardiks valmistuv Jaak Mae.

XB3 esindab peamiselt eksklusiivselt firma Ridley kaubamärki. Selle rattamaailmas väga tuntud brändi jalgrataste hinnad algavad 20 000 kroonist ja küünivad üle 100 000 krooni.
“Tulevikus, miks mitte, võiks ka Eestist välja laieneda. Aga hetkel olen keskendunud pigem tähtsamatele asjadele,” lisas Mae.

Kirsipuu sõnul ei loodud firmat esialgu mitte kommertseesmärgil, vaid andmaks noortele rattahuvilistele võimalust rentida Eestis kvaliteetseid jalgrattaid ja varustust turuhinnast soodsamalt. “Paljud on sunnitud kasutama võimalust osta oma lastele supermarketist mingi odav saast, neil ei ole võimalusi head ratast soetada,” ütles Kirsipuu. Tema sõnul on pikemas perspektiivis siiski eesmärk ka raha teenida, luua rattapood ning hakata ka suusavarustust müüma.

Lisaks kuuluvad XB3 omanike ringi Toomas Kirsipuu, Riho Suun, Jaanus Prükkel, Erik Zavadskis ja Kalev Vist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing