PM: Postkontoritele pole linnal ruume

10. märts 2006, 07:58

Postkontorite ehitamise asemel kavatseb Eesti Post rajada teeninduspunktid suurpoodidesse.

Eesti Posti Põhja regiooni juhataja Jaan Vainulti väitel ei kao Tallinnas ükski 21 postkontorist, kuid neid ei tule ka juurde, kirjutab Postimees.

Piirkondadesse, kus postkontor seni puudub või asub kaugel, rajab Eesti Post teeninduspunktid. jutt käib Järve, Õismäe, Rocca al Mare ning Põhja-Tallinnas Pelguranna ja Kopli vahelisest linnaosast.

«Selverid on magus koht, ootame näiteks pinna vabanemist Järve Selveris,» rääkis Vainult. Ta tõdes, et on uurinud võimalust leida postkontoritele ruume ka Kristiine ja Mustakivi piirkonda.

«Kristiine linnaosas postkontor puudub ja Mustakivi kontori ruumide rendileping lõpeb järgmise aasta algul,» ütles ta.

Vainult lootis, et vaatamata lõppevale lepingule ei jää Mustakivi piirkonna elanikud postiteenindusest ilma – esialgne kokkulepe ruumide saamiseks on firmal sõlmitud Mustakivi keskusega.

Vainulti sõnul ootab Eesti Post möödunud aasta juunist rendipinna vabanemist Kristiine keskuses, et sinna sisse kolida, kuid seni pole seda juhtunud.

«Oleme väga huvitatud sinna oma teeninduspunkti asutamisest,» märkis Vainult. «Samal ajal tegeleme ka teiste variantidega, aga paljud kohad meile ei sobi. Pole mõtet teha postkontorit nurga taha, kus inimesed ei käi.»

Linnal pole postkontorite jaoks sobivat rendipinda kahjuks pakkuda, kinnitas Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli.

«Kristiines on vajadus postkontori järele ilmselge, aga ruume ei ole ja neid me juurde tekitada ei suuda,» märkis ta. «Lasnamäel ei ole seis küll kriitiline, sest leping mõnda aega veel kehtib. Piritale aga tuleb elanikke pidevalt juurde ja ilmselt on sinna peagi postkontorit vaja.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing