SEB näitas 40% kasumi kasvu

Liis Ehavere 24. juuli 2006, 00:00

Varahalduse puhaskasum oli SEB Eesti Ühispangal 37 ja elukindlustuse puhaskasum 12 miljonit krooni.

Tegevustulud kasvasid sel aastal 24 protsenti ning -kulud ainult 8 protsenti, möödunud aasta samal perioodil oli tegevustulude ja -kulude kasv võrdne.

SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimehe Mart Altvee sõnul olid esimese poolaasta tulemused vaatamata muutlikule rahvusvahelisele aktsiaturule järjekordselt tugevad. Altvee lisas, et muutlik aktsiaturg mõjutas negatiivselt nende varahaldus- ja elukindlustusfirmade tulemust, kuid panga ja liisingufirmade tubli töö toetas hea üldtulemuse saavutamist. Laenu- ja liisinguportfell kasvas aastaga 49 protsenti.

"Juunis ületasime kogu laenu- ja liisinguportfelli lõikes 50 miljardi krooni piiri ning kindlustunnet lisab asjaolu, et probleemsete laenude osakaal on jätkuvalt vähenenud," täiendas Altvee.

Peale heade finantstulemuste peab Altvee oluliseks ka panga kliendibaasi ja -pakkumiste mitmekülgset arendamist. Esimesel poolaastal ületati 700 000 kliendi piir ning kasvanud on ka internetipanga klientide arv, moodustades 61% SEB Eesti Ühispanga klientide koguarvust. Lisandunud on kaks uut pangakontorit ja paigaldatud 25 sularahaautomaati.

Laenu ja liisingu turuosa Eestis oli SEB Eesti Ühispangal 2006. aasta veebruari lõpus 30,5 protsenti. Mullu sama ajaga võrreldes on turuosa veidi vähenenud, siis oli see 31,5%.

Hoiused, võlakirjad ja fondidesse paigutused suurenesid esimese poolaastal 32%, olles 43,7 miljardit krooni. Mullu samal ajal oli hoiuste kasv 59% ja summa 33,4 miljardit krooni.

Oma klientidele, kellel on muutuva intressiga pikaajalised laenud, soovitab Altvee kaaluda laenuintresside fikseerimist, sest majanduse kiire areng võib pikemas perspektiivis majandust jahutada ja intressimäärasid kergitada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing