Ülo Toomsalu • 15. september 2006 kell 6:19

Põhjarannik: Ametnike ähvardamine on tavaline

Kolmapäeval pidas politsei Kohtla-Järve linnavalitsuses kinni mehe, kes püüdis, lauanuga kaasas, linnavalitsusse pääseda.

Hoolimata sellest, et ametnikke pidevalt ähvardatakse, leiavad linnavalitsuse ametnikud, et mehitatud valve on töötajate turvalisuse tagamiseks piisav, kirjutab Põhjarannik.

Eile viis politsei Kohtla-Järve linnavalitsusest ajutise kinnipidamise kambrisse purjus mehe, kes püüdis, lauanuga kaasas, linnavalitsusse pääseda. Purjus mees ei osanud põhjendada, miks ta ametnike jutule pääseda soovis, ja ta viidi kuni kainenemiseni kinnipidamisasutusse.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi sõnul on ka varem olnud juhuseid, kus turvamees linnavalitsuse sissepääsu juures agressiivselt käitunud inimesed kinni on pidanud ja neid ametnike juurde mitte lasknud.

Narva linnasekretäri Ants Liimetsa sõnul ähvardatakse rohkem just neid ametnikke, kes on seotud ehituslubade väljastamisega. 'See, et inimesed ütlevad 'Kui sa nii ei tee, siis...', on täiesti tavaline. Lisaks lubatakse pidevalt kusagile kaebama minna,' teab Liimets. Aastaid tagasi lubas üks meesterahvas koguni ennast linnapea Imre Liivi kabinetis põlema panna ning maha lasta.

Hetkel kuum