Kinni peetud on Kangur, Liblik ja Vettus

04. oktoober 2006, 22:21

Äripäevale teadaolevalt, ametlikult
kinnitamata andmetel on riigiprokuratuur kinni pidanud täna avalikkuse ette
lahvatanud skandaalis maa-ameti peadirektori Kalev Kanguri, Saaremaa
kinnisvaraärimehe Tullio Libliku ja ASi TSM juhi Einar Vettuse.

Prokuratuuri teatel kedagi veel vahistatud ei ole, menetlustoimingute tegemiseks on kahtlustatavatena kinni peetud kokku neli isikut.

Riigiprokuratuuris on algatanud kriminaalmenetlus, mille raames uuritakse looduskaitseliste piirangutega kinnistute vahetamist riigile kuuluvate kinnistute vastu. Uurimise all on võimalik ametialane kuritegu seoses eelmainitud kinnistute vahetamisega. Maksuamet käesolevas uurimises ei osale, teatas riigiprokuratuur.

Seoses kriminaalmenetlusega otsis kaitsepolitsei eile läbi maa-ameti ning kümmekond ehitus- ja kinnisvaraarendusega tegelevat ettevõtet. Merko grupiga on neist seotud mõned.

Kinnisvaraärimehe Einar Vettuse ja advokaat Toomas Luhaääre firma Iru Jõekääru OÜ vahetas mullu märtsis majanduskeeluga metsa Lõuna-Eestis ja maatüki Pirita jõeorus valdavalt Tallinna elamu-, äri- ja tootmismaaks.

Möödunud aasta märtsis ja novembris vahetas Ösel Foodsi ning tuuleparkidega tuntuks saanud Tullio Liblik Pirital asuva sihtotstarbeta maa ja kaks tükikest parkmetsa kinnistute vastu Sillamäe sadamas, Tallinnas ja Harjumaal, Pärnus, Haapsalus, Narvas ning Tartu ja Valga maakonnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. October 2006, 22:21
Otsi:

Ava täpsem otsing