Endist krossisõitjat süüdistatakse kokaiini salakaubaveos

27. oktoober 2006, 15:42

Endine krossisõitja Arvo Laksberg (31),
keda süüdistatakse korduvalt ja suures koguses kokaiini ja hašiši ebaseaduslikus
käitlemises suure varalise kasu eesmärgil ning kokaiini salakaubaveos, tunnistas
end alanud kohtuprotsessil osaliselt süüdi.

Riigiprokurör Andres Ülviste avaldas istungil Laksbergi süüdistuse, teatas Harju maakohus.

Laksberg ütles, et süüdistus on arusaadav ning ta tunnistab end süüdi hašiši hoidmises. Kokaiini käitlemises ja salakaubaveos Laksberg ennast süüdi ei tunnistanud.

Kohus alustas tunnistajate ülekuulamist.

Süüdistusese kohaselt korraldas Laksberg 2004. aasta septembrist kuni oktoobrini kokaiini salakaubavedu Hispaania Kuningriigist Eestisse.

Laksbergi juhtnööride kohaselt omandas tema poolt värvatud Innar Kandla Barcelonas 4944 g kokaiinhüdrokloriidi, mis sisaldas 2373 g puhast kokaiini, ning toimetas selle veoauto „Volvo“ järelhaagises küüslaugukottide vahele peidetuna läbi Euroopa Eestisse, kus see 11. oktoobril 2004 tollikontrolli käigus ära võeti. Nimetatud koguse kokaiini hind Eesti illegaalses tänavamüügis oleks olnud vähemalt 5 miljonit krooni.

Kandla mõisteti tema poolt toime pandud kuritegude eest Pärnu Maakohtu 23.08.2005.a. otsusega süüdi.

Lisaks süüdistatakse Laksbergi selles, et ta omandas eeluurimisel tuvastamata isikult 25 147 g hašišit, mida ta hoidis Tallinnas Tuha teel asuvas garaažikompleksis, kust politsei selle 2. novembril 2004 leidis ja ära võttis. Sellise koguse hašiši hind oleks Eesti illegaalses tänavamüügis olnud vähemalt 3,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 15:42
Otsi:

Ava täpsem otsing