ÄP fototoimetus • 7. november 2006 kell 22:00

Uudised

Tasapisi on ka Eestist saamas tsiviliseeritud riik. Oktoobris avas Tallinnas Rävala puiesteel uksed Emporio Armani pood. Küll viimasena Balti riikide pealinnadest, aga parem hilja kui mitte kunagi. Avaras kaupluses on väljas terve Armani elustiilikollektsioon nii meestele kui ka naistele, sealhulgas ohtralt aksessuaare. Poe kujunduses valitsevad must ja hõbe. Rõivastel annavad sel hooajal tooni tumepruun, must, hall ja eri toonides lilla. Baltimaades Armanit esindav Apranga Grupp avas korraga kaks poodi. Kohe Armani kõrval asub teine kauplus Nude. Sealt leiab riideid, jalanõusid ja ehteid sellistelt maailma tippmoe brändidelt nagu Dolce&Gabbana, GF Ferré, La Perla, Just Cavalli, Versace Jeans Couture ja nii edasi.

Aasta lõpupoole, küllap vist jõuluvanade kingimure leevendamiseks, on parfüümitootjad turule paisanud suure hulga uusi lõhnu. Olgu nende seast mainitud vaid Dolce&Gabbana vürtsikas The One, Salvatore Ferragamo mõrkjasmagus, metsmaasikahõnguline F by Ferragamo ja Anna Sui Secret Wish Magic Romance. Need, kes nautisid Naomi Campbelli eelmist parfüümi, võivad oma lõhnaarsenali nüüd täiendada selle edasiarendusega, mis kannab nime Winter Kiss.

Kes satuvad lähiajal Võrru, võiksid Võru linnagaleriis külastada Edgar Valteri maalide näitust, mis on avatud veel 17. novembrini. Enamik meist teab Valterit eelkõige lustaka lasteraamatute illustraatori ja Pokude väljamõtlejana. Vähem teatakse, et Valter on loonud ka hulgaliselt unenäoliselt kauneid Võrumaa maastikest ja muistenditest inspireeritud õlimaale.

Režissööridel Andres Maimikul ja Jaak Kilmil on valminud dokumentaalfilm "Müümise kunst". Tegijad ise nimetavad seda ajastukroonikaks müügiinimeste elust ja turumajanduse imepärastest vormidest ehk siis manipuleerimisest ja manipuleeritud olemisest. Film on ühtaegu nii traagiline kui ka naljakas, ent tõde on karm - elu sisu on müüa võimalikult palju plastmassist karpe ja kõrgeim eesmärk on saada pähe plastmasskroon. Seda filmi on kindlasti kasulik vaadata neil, kellel on kapid juba täis Tupperware'i plastkarpe - kunagi pole hilja neist loobuda. Peategelaseks on tuntud müügiguru Peep Vain, talle sekundeerivad raamatumüüja Raigo ja võrkturundaja Mare. Film on valminud Eesti, Soome, Hollandi, Taani ja Leedu ühisprojektina.

Eestisse jõudnud eksklusiivse juveelimärgi Stefan Hafneri ehted on stiilsed, aga eelkõige kallid. Odavamate toodete hinnad algavad 50 000 kroonist, kallimate ehete hind ületab mitut miljonit krooni. Maaletoojate kinnitusel pole Eestis varem nii kalleid ja nii stiilseid ehteid müüdud. Miks mitte siis võtta Hafneri kaelakeesid ja sõrmuseid kui uut investeerimisvõimalust? Stefan Hafneri sarja tooted on müügil Tallinna vanalinnas Goldfingeri kullaäris Väike-Karja 8.

Üheteistkümnendat korda on meieni jõudmas Jazzkaare jõulukontserdid, seda 29. novembrist 16. detsembrini. Mõistlik on piletid varem ära osta, kas või juba selleks, et kontserdiõhtutel end liiga kauaks büroosse ei unustaks. Jõulujazz tundub tulevat seekord prantsusehõnguline - selle eest kannavad hoolt peaesineja Dee Dee Bridgewater, talle sekundeerib Helin-Mari Arder Michel Legrandi meloodiatega, mille juurde näidatakse kultusfilmi "Cherbourgi vihmavarjud". Lisaks Mare Väljataga kvintett, Chalice ja Liisi Koikson. Välismaalt on tulemas RinneRadio ja The Bays, Niguliste kirikus loob jõulumeeleolu Rootsi džässi suurmees Anders Jormin. Kontserdid toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres ja Jõhvis.

Autor: ÄP

Hetkel kuum