22. november 2006 kell 10:47

Tallinn saab alkoholivaba kohviku

Tallinna linnavalitsus andis oma istungil Kesklinna valitsusele õiguse sõlmida tähtajatu äriruumi üürileping MTÜga Ühendus Alkoholivaba Eesti Pärnu mnt 9 keldrikorruse kasutamiseks tervislikku elulaadi propageeriva noortekohvikuna.

Tallinna linnavalitsuse korraldusega antakse Pärnu mnt 9 keldrikorruse äriruumid üldpinnaga 99,9 m² MTÜ Ühendus Alkoholivaba Eesti kasutusse, kes avab seal noorte vabaaja keskuse alkoholi- ja suitsuvaba kohvikuna.

Rendileping ruumide senise rentnikuga OÜ Lingor on lõppenud, teatas linnavalitsus.Abilinnapea Merike Martinson, kes on noortekohviku algatajatega kohtunud ning plaani toetanud, leidis, et sellist tervislikku ajaviitekohta on Tallinnas väga vaja. “

“Tallinnas 2004. aastal keelatud öine alkoholimüük on üks samm linna alkoholipoliitikas, kuid loodav kohvik pakub konkreetse alternatiivse võimaluse noortele, kes vaba aja veetmisel ja suhtlemisel alkoholi ei vaja. Loodetavasti saavutab kohvik aja jooksul suure populaarsuse ning idee leiab järgimist ka teiste Eesti omavalitsuste poolt,” arvas abilinnapea.

Hetkel kuum