Venemaa sulges Eesti piiripunktid kalatoodetele

26. november 2006, 12:02

Venemaa sulges Eesti piiripunktid siit
Venemaale veetavale kalale ja kalatoodetele, põhjendades otsust võltsdokumentide
ja illegaalse kaubanduse probleemidega.

Esialgsetel andmetel puudutab sarnane blokaad kogu Euroopa Liitu ja Ukrainat, vahendas ETV 24. Eesti ettevõtetest on see löök eelkõige väiksematele Vene turule orienteerunud püügifirmadele.

Venemaa ametlikel internetilehekülgedel ei ole korraldust kalaimpordi piiramiseks ja ametlikult pole sellest Eesti riiki teavitatud.

«Põllumajandusministeerim ega välisministeerium ei ole saanud teateid selliste otsuste ja nende põhjuste kohta. Samuti ei ole veterinaar- ja toiduametil (VTA) õnnestunud täna saada täiendavat ametlikku informatsiooni,» ütles valitsuse pressibüroo direktor Inga Jagomäe «Aktuaalsele kaamerale».

Ivangorodi piiripunkt sulgus Eesti kalale eile kella nelja paiku. Piiripunkti esindaja ütles, et sulgemise põhjus on reedel ootamatult tulnud korraldus.

Koopia sellest on esialgu ka ainus info, mis VTA-l on. Selle kohaselt on Venemaa, viidates probleemidele võltsdokumetide ja illegaalse kaubaga, drastiliselt piiranud kalale avatud piiripunktide arvu Euroopa Liidu, Ukraina ja Valgevene piiril.

Avatuks jäid vaid need, mis pole seni kalaveos olulised olnud.

Kala tohib Venemaale viia vaid Soomes Viiburi kaudu, üks punkt on jäänud avatuks Valgevenes, üks Kaliningradis ja üks raudteepunkt Lätis.

Venemaa on eelnevalt piiranud Poola toiduainete sissevedu ja lubanud keelata 1. jaanuarist kogu toiduainete sisseveo euroliidust.

Eesti ekspordib kalatoodetest Venemaale eelkõige külmutatud kilu ja räime. Kokku jääb vene suund kalaekspordis alla viiendiku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2006, 12:12
Otsi:

Ava täpsem otsing