Eesti esileedi ei kavatse ühele kleidimeistrile truuks jääda

03. detsember 2006, 11:01

Nädala glamuuriajakirjandust toitis
presidendiproua Evelin Ilvese rätsepavahetus – uus esidisainer on skandaalne
Ülle Suurhans-Pohjanheimo.

Eesti kunsträtsepad ja moedisainerid tõusevad kõige enam huviorbiiti vabariigi aastapäeva ajal, kui nende vahet saalivad Eesti tuntuimad daamid ning tippärimeeste ja -poliitikute abikaasad, kirjutas Tarbija 24. Ülejäänud osa aastast püsivad nad aga varjul, sest Eestis ei ole just väga palju naisi, kes oma tualettide eest viiekohalisi summasid maksta jaksavad.

Kui palju Eestis aastas tippdisainerite käest raha läbi käib, on raske hinnata ning moekunstnikud ise sel teemal rääkida ei taha. Ametlikke andmeid vaadates võib see summa olla umbes kümme miljonit krooni. Samas ei ole saladuseks seegi, et osa kleitide puhul liigub ka nii-öelda maksuvaba raha.

Suurhans-Pohjanheimo 23aastasele pojale kuuluvast osaühingust Amerone, kus tipprätsep töötab, ja Krediidiinfost on saadud andmed, mille järgi jäi käive mullu alla 1,8 miljoni krooni ning kasumit teeniti 161 000 krooni.

Eesti moekunstnike arvestuses on see siiski väga hea tulemus. Edukamad on muidugi need, kelle loomingut teevad masstoodanguna siinsed suurrõivatootjad, nagu Baltika ja PTA. Masstoodet aga ainulaadsete eksemplaridega võrrelda ei maksa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2006, 11:01
Otsi:

Ava täpsem otsing