Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Õlletehased tõstavad jookide hinda
AS-i A. Le Coq juhataja Tarmo Noop ütles
Eesti Päevalehele, et 5. veebruarist kehtivad nende toodetele senisega võrreldes
keskmiselt kuni viis protsenti kõrgemad hinnad.
Vaadiõlle hind ei muutu, küll tuleb pooleliitrist pudeli- või purgiõlut tehasest ostes 50–70 senti senisest rohkem letti laduda. Õllehinna tõusu taga on linnased, mille maailmaturuhind on tõusnud kõrgemale kui kunagi varem – võrreldes eelmise aastaga tervelt kolmandiku.
Märgatavalt väiksem on siidri- ja lauvee hinna tõus, kuid 2–3-kroonine hinnakasv ootab ees mahlu, mis sisaldavad apelsinimahla. “Apelsinimahla hinna tõus on rekordiline, põhjuseks apelsinide kehv saak,” märkis Noop.
Veebruarikuu kolmandast nädalast muutuvad ka Saku õlletehase hinnad, müügidirektor Vladimir Sapožnin ütles, et jookide lõikes on hinnamuutus erinev, keskmine hinnatõus jääb 4–5 protsendi vahemikku. Hinnatõusu põhjus on mõjuv – maailmaturul on kallinenud tooraine, hüppeliselt kasvanud tööjõukulud, samuti gaasi, vee ja heitvee hind.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.