Tõnno Vähk: LHV tegi kahjumit toonud investeeringu heas usus

Raimo Ülavere 18. jaanuar 2007, 00:00

Eelmisel reedel kirjutas Äripäev, kuidas LHV pensionifondid ostsid 2006. aastal firma Versio Holding võlakirju. Samal ajal olid firma aktsiad panditud LHV-le, kes oli ka korraldanud võlakirja emissiooni, ja ettevõtte omakapital miinuses. Äripäev püstitas kahtlustuse, et LHV võis olla teadlik ettevõtte kehvast seisust ning päästis võlakirju ostes kellegi teise investeeringut.

Tõnno Vähi poolt eile avaldatud info valguses Äripäev eksis.

Vähi sõnul oli veel 2006. aasta alguses Versio Holdingu majandusseis hea ja miski ei ennustanud tulevast kahjumit. "Versio Holding kohustus andma majandusseisust investoritele kvartaalseid ülevaateid ja LHV edastas need emitendilt saades investoritele./…/2005. aasta lõpetas ettevõte üle 8 miljoni krooni suuruse kasumiga," märkis Vähk.

Vähk jätkas: "Kahtlemata oli tegemist riskantse ettevõttega ja seda kajastas ka makstav intressimäär, kuid kuni 2006. aasta suveni oli siiski pidevalt märke, et asjad lähevad ülesmäge. Omakapitali miinus vähenes ning ettevõtte turupositsioon paranes. Tegelikult oli ettevõte paradoksaalsel kombel likviidsusraskustesse sattudes paremas seisus kui kunagi varem, sest just suure tellimuse maht tõmbas hinge kinni ja alltöövõtjatest tingitud projekti edasilükkumine tekitas likviidsuskriisi, mis võimendus kiiresti. Kahjuks tuli juhtkond LHV juurde abi paluma liiga hilja, et oleks leitud investor ettevõtet finantseerima."

Äripäeva tõstatatud kahtlusi kellegi investeeringu päästmiseks hajutab ka asjaolu, et tehingute teiseks pooleks oli Hansapank.

Versio Holdingu kehvast seisust sai LHV Vähi sõnul teadlikuks 2006. aasta suvel. "Investeering tundus ka vahepeal tootlust arvestades igati mõistlik ja lisaks jooksvale intressile tõusis ka turul selle väärtus. Halbade märkide ilmnemisel 2006. aastal ühtegi tehingut enam ei tehtud."

2006. aasta oktoobris saatis LHV üks osanikke Rain Lõhmus võlakirja investoritele kirja võlakirjade loovutamiseks, investeeringust saavad investorid tagasi 10-15%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing