Ettevõtted eelistavad messidel suuremaid pindu

Katrin Rohtla 02. veebruar 2007, 00:00

Aprillis toimuvale Eesti suurimale messile Eesti Ehitab on hetkel registreerunud üle 300 firma ja registreerimine jätkub.

Eesti Näituste arengudirektori Siimu Loogma sõnul on tendents, et firmad broneerivad messil osalemiseks varasemast suuremaid pindu, mis tähendab, et olemasoleva ruumiprogrammi piires ei ole võimalik eksponentide arvu suurendada.

Ka Tartu Näituste müügi- ja reklaamijuhi Margus Kikkuli hinnangul võis juba eelmisel aastal märgata, et ettevõtte ostetavate ruutmeetrite arv suurenes hüppeliselt. "Kui varem ostis firma kõige väiksema arvu ruutmeetreid - 6-12 - siis eelmisel aastal muutusid tavaliseks 20-25 m2 suurused pinnad," iseloomustas Kikkul.

Tartu Näituste korraldatavaist messidest suurim ja populaarseim on Maamess, mida samuti kummitab juba aastaid pinnapuudus. "Isegi välispind, mis aastaid tagasi tundus lõputult suur, on viimastel aastatel kitsaks jäänud," kurtis Kikkul.

Veebruari keskel toimuval turismimessil Tourest osaleb 350 eksponenti. "Sel aastal me ei pidanudki messi müüma, eksponendid tulid ise," rõõmustas Touresti korraldava Eesti Turismifirmade Liidu tegevjuht Kersti Kont.

Pühajärve spaa müügijuhi Ly Voolaiu teatel osalevad nad alati Tourestil, väiksematel Eesti messidel aga mitte. Voolaiu hinnangul tasub osalemine kindlasti ära ja saadakse palju kontakte. "Eesti inimene reisib järjest rohkem ja kulutab selleks aina rohkem raha," põhjendas Voolaid. Kuna spaad on eestlaste seas väga populaarsed, siis on SPA Liit sel aastal messil lausa oma pinnaga, kuhu koondub enamik spaasid.

Ka uute messide korraldajatel ei ole probleeme eksponentide leidmisega. Sel nädalavahetusel esmakordselt toimuval messil Narva Oma Kodu osaleb 55 eksponenti. Messi korraldava Eesti Expo projektijuhi Svetlana Kuzmina meelest on see arv esimese messi kohta väga hea. "Järgmisel aastal kasvab huvi kindlasti nii osalejate kui ka külastajate seas veelgi," oli Kuzmina veendunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing