Mobiiltelefon ühendab arvuti internetiga

Enn Heinsoo 01. märts 2007, 00:00

Mobiiltelefoni kasutamine modemina on lihtne ja kui see on kord selgeks tehtud, ei jää te ilma internetita, kui käepärast on sobiv telefon ja arvuti.

Kõikide tootjate telefonidel on enamasti sisse ehitatud andmesidemodem, mis võimaldab arvutil selle abil üle mobiilsidevõrgu internetti kasutada. Kiirus sõltub muidugi hetkel kasutatavast teenusest, kuid hädapärast kõlbab e-posti saatmiseks ka kõige aeglasema GPRS-tehnoloogia kiirus.

Ühenduse ülesseadmine ei ole raske, kui leiate üles oma telefoni manuaali, kõik vajalikud komponendid ja soovi seda teha.

Peamine, mis näiteks Nokia telefonide puhul vaja, on arvutiga ühendamise vahendid, kas siis sinihammas või vastav kaabel. Osade mudelitega on kaabel kaasas, kuid eraldi ostes maksab see tavaliselt mitusada krooni.

Näiteks Nokia sobiva mudeli ühendamiseks sinihamba abil on tavaliselt vaja arvutisse paigaldada Nokia PC Suite tarkvara, mis pärast käivitamist võimaldab kohe otsida ühendatud telefone.

Samm-sammult õpetav programm aitab jõuda selleni, et teile jääb ette Nokia PC Suite peaaken, kus näidatakse teie ühendatud telefoni nime.

Tõenäoline, et tuleb lisaks paigaldada ka modemi draiverid, mis võimaldavad arvutil telefoni ära tunda kui modemi, kuid see on reeglina manuaalis kirjas ning võtab aega tavaliselt mõne minuti.

Siit edasi on internetiga ühendumiseks ainult üks nupuvajutus. Kui vajutate "Connect to the Internet" ja kõik läheb hästi, olete te keskmiselt 10-20 sekundi pärast ühendatud.

Asi võib osutuda keerulisemaks või lihtsamaks teiste tootjate telefonide ja tarkvara puhul, kuid enamasti võtab arvutiga sidumise ja internetti ühendumise protsess esmakordselt aega ligi 15 minutit, kui kõik laabub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing