Maggie Reilly elutöö Tallinnas linnahalli laval

Mari Hiiemäe 02. märts 2007, 00:00

Homme saab Tallinna Linnahallis nostalgitseda koos šoti päritolu lauljatari Maggie Reillyga, kes on jäänud publiku südamesse hittlugudega "Moonlight Shadow" ning "Everytime We Touch".

Ennast 80ndatel kuulsaks laulnud Maggie Reilly fenomen põhineb lihtsal tõel: inimesed on vastuvõtlikud tundelisele sõnumile, mida esitatakse lihtsate ja kaunite meloodiate kaudu.

Tõesti, Maggie Reilly lood on kerged kuulata ning see, et lauljatari ennast otsapidi juba retromuusikuks liigitatakse, ei tähenda, et romantilise popmuusika võidukäik maailmas lõppenud oleks.

Maggie Reilly kuulsaks lauldud "Everytime We Touch", "Moonlight Shadow" ning "Listen to Your Heart" on meloodialt ning teostuselt ilusad lood ning vahelduse mõttes toredad taas üle kuulata. Nostalgiamoment on igatahes kindlustatud.

Laulja Mike Oldfieldiga paaris oma eredamat tähelendu teinud Reilly ei ole enam plika. Lauljatar on muutunud küpsemaks ise ning küpsenud on ka tema hääl. Iseseisva ja julge artistina on ta hakkama saanud ka oma soolokarjääriga ning enda lugusid üle kogu maailma tuntuks laulnud korduvalt.

2006. aasta sügisel ilmus Reilly järjekorras kaheksas sooloplaat nimega "Rowan", mille algmaterjalis on kasutatud ka vanu šoti ning inglise rahvaviise.

Linnahalli laval on staar lubanud ette kanda läbilõike kogu oma elutööst. Lauljatar esineb ligi pooleteise tunni pikkuse kavaga.

Kindlasti esitab ta laule oma uuematelt plaatidelt, mis on lauljatari enda jaoks ehk olulisemad ja kõlalt värskemad, kuid pettuma ei pea ka need, kes tulevad lavalt otsima noorukest Maggiet. Tema "Kuuvalguse varju" meeleolud ei ole kusagile kadunud ning vähemtuntud palade hulgas kõlavad ka vanad hitid, mille kuulmine publiku kahtlemata äratundmisrõõmust särama paneb.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing