Karu tõuseb suurimaks dividendisaajaks

Tarvo Vaarmets 04. aprill 2007, 00:00

Kasiinokontsern plaanib omanikele maksta dividende kaks krooni aktsia kohta, mis tähendab, et dividenditootluseks kujuneb aktsia eilse sulgemishinna järgi 1,16%. Karu kõrval saab 42 miljoni kroonise tulu ettevõtte teine suuromanik Jaan Korpusov.

Karu kavatseb dividenditulu investeerida eri valdkondadesse. Täpsemaid plaane ta ei avaldanud.

"Kahe autoga korraga ei sõida ja kolme praadi ka järjest ei söö. Enda arvates tarbin mõistlikult ja mõistusega, ülejäänud vahendid aga investeerin," märkis Karu e-posti vahendusel küsimustele vastates.

Karu sõnul on otsus dividende maksta seotud ettevõtte heade majandustulemustega 2006. aastal. "Dividendide määr aktsia kohta, nagu ka ise tõenäoliselt märkate, on võrreldes mitme teise börsiettevõttega siiski suhteliselt tagasihoidlik," kirjutas Karu. Ta kinnitas, et dividendide maksmine ei mõjuta planeeritud investeeringuid.

"Kõik laienemisplaanid, mis avalikustati enne IPOt ja aktsiate noteerimist börsil, püsivad graafikus. Oleme veendunud, et veel selle aasta jooksul alustab OEG tegevust lisaks senisele viiele riigile mitmel uuel turul," märkis Karu.

Suprema varahaldusstrateeg Peeter Koppel peab sellises mahus dividendide maksmist pelgalt "kenaks žestiks". "Kui äkitselt annaks aktsia 10protsendilist dividenditootlust, siis võtaks see kulmu kergitama ja tõsisemalt mõtlema," sõnas ta. Samal arvamusel oli LHV analüütik Erki Kert, kes märkis, et dividendide maksmise ettepanek on üks viis investoreid rõõmustada. "Ega kedagi see raha rikkaks ei tee, pigem näitab see head tahet," märkis Kert.

Aktsionäride koosolekul tuleb otsustamisele ka Olympicu aktsiakapitali suurendamine ja fondiemissioon. Iga aktsia kohta on kavas emiteerida üks lisaaktsia.

"Fondiemissiooniks on põhjus ainult üks - väga kiire aktsia hinna tõus," selgitas Kert, kelle arvates võib emissiooni korraldamise eesmärgiks pidada ka niigi hea likviidsuse veelgi paremaks muutmist. "Samuti muudab see ka natuke omakapitali ilusamaks," lisas ta.

ASi Viru Keskus juhatuse liige Ants Vasar ostis Olympicu aktsiaid pikemaajalise eesmärgiga, ta usaldab ettevõtte otsuseid ega üllatu oodatust suuremate dividendide maksmisest.

Vasar märkis, et ilmselt kaalus ettevõtte juhtkond tõsiselt, kas maksta üks või kaks krooni dividende aktsia kohta. Fondiemissiooni suhtus Vasar positiivselt, öeldes, et siiani on tema teada kõik fondiemissioonid edukad olnud ja et aktsia hinna suurusjärk võib saada mingil tasemel edasise tõusu takistuseks. "Kui firma leidis, et emissioon on vajalik, siis järelikult usutakse jätkuvasse tõusu," lisas Vasar.

Haapsalu Uksetehase juht Ago Soomre on sügisel soetatud Olympicu aktsiad maha müünud. Samas kommenteeris Soomre Olympicu juhatuse otsust järgmiselt: "Kaks krooni dividende aktsia kohta ei ole küll midagi, mille saamata jäämise pärast kurvastada."

Soovitan fondiemissiooni uudise puhul lihtsalt ajalukku vaadata, sest fondiemissioonid on ettevõtte aktsia hinnale tavaliselt siinsel turul positiivselt mõjunud.

Samas liigitaks mina selle fenomeni rakendusliku sotsiaalpsühholoogia valdkonda. Majanduslikke ning ratsionaalseid põhjuseid on selle nähtuse põhjenduseks enamasti väga raske leida.

Seega ma paneks mõlemale sammule, nii dividendide maksmisele kui ka fondiemissioonile, diagnoosi positiivne PR, ei muud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing