Juristid tutvusid Hiinas botaanikaaedadega

Kadri Jakobson 23. aprill 2007, 00:00

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa allkirjastatud lähetuskäskkirjal seisab, et Tuppits saadeti 10.-19. aprillini Hiinas toimunud kongressile tutvuma kaasaegsete botaanikaaedade tööpõhimõtetega ning looma koostöösidemeid.

Tuppitsale maksti kinni lennupiletid 18 177 krooni, osavõtutasu ja majutus 14 175 krooni ja päevaraha. Kokku kulus Tuppitsa lähetusele 33 852 krooni.

"Otsisime kõige soodsamat lahendust. Ostsime lennupiletid, mida ei saa ümber vahetada. Oleks SASiga lennanud, oleks lend läinud maksma üle 30 000 krooni. Nüüd läks 18 000 krooni, mis pole märkimisväärne summa. Päevarahast olin nõus loobuma, aga kuna 30 protsenti peab maksma, siis võtsin vastu," rääkis botaanikaaia direktor.

Kingisepp ütles, et käis Hiinas botaanikaaia esindajana, sõltumata keskkonnaameti juhist. Ka rahaasjad on eraldi - Tuppitsa reisiraha läheb linnavalitsuse eelarvest, Kingisepal botaanikaaia omast.

Küsimusele, mis mehed Hiinast kaasa tõid, vastas Kingisepp: "Kaasa ei saanud midagi tuua, sest kohvrid on kaduma läinud."

Kas juristiharidusega ametnikel botaanikaalastest teadmistest vajaka ei jäänud?

"Kõikides sektsioonides ei saanud muidugi kaasa rääkida, kuid üldises arutelus küll. Näiteks arutati, mis on globaalne botaanikaaia roll. Ja see ei eelda eriharidust," rääkis Kingisepp.

Tallinna botaanikaaed plaanib Kingisepa sõnul lähiajal renoveerida kasvuhooned, samuti on kavas rajada Hiina ja Jaapani aed ning selle kohta käidi Hiinast teavet otsimas.

Kingisepa sõnul oli plaanis kaasa võtta ka botaanikuharidusega spetsialist, kuid ta jättis sõidu isiklikel põhjustel ära.

Tuppits lisas, et Hiinasse lähetati botaanikaaedade juhtimis- ja arendustegevuse eest vastutavad inimesed. "Nimetatud isikute haridus vastab ametijuhendis sätestatule," lisas ta.

Tuppits rääkis, et vahetas kolleegidega mõtteid botaanikaaedade omandisuhete, tegevuse rahastamisvõimaluste ning investeeringute, samuti erinevate koostöövõrgustike üle ja külastas mitut arvatavalt maailma tipptasemel botaanikaaeda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing