Eilne päev pakkus päris üllatava uudise, et Hans H. Luik hakkab inimestele väiksemaid tarbimislaene andma. Aga osta võib ka kinnisvara, sest maksimaalselt võib saada 5 miljonit krooni ühe laenuga.
Arvame, et Hans H. Luik jääb laenuturul siiski väiketegijaks, tema haare ei kasva nii suureks kui meedia- ja kinnisvaraäris.
Hans H. Luik on sisenenud laenuturule praktiliselt kaheteistkümnendal tunnil, sest kinnisvaraturg näitab juba esimesi jahtumise märke.
Müüki pandud korterite ja majade arv on järsult kasvanud. Paljude objektide hinda on - kas nüüd just palju, ent siiski - langetatud. Juba valmis ehitatud objektid seisavad mitu kuud müügi ootel.
Kommertspangad on laenuandmise reegleid karmistanud. Inimesed ei saa raha enam nii kergesti kätte, et kallist kinnisvara osta.
Jäänud on see laenuvõtjate segment, kellega tuleb tööd teha ja vaeva näha - kas kliendil otsad ulatuvad ikka kokku? Ent teisest küljest annab see uuele laenukontorile oma šansi - kui nad viitsivad nii-öelda teise ešeloniga jännata.
Kui kinnisvara hakkab ratsa rikkaks saamise võimalusena oma sära kaotama, siis on raskem prognoosida, mis juhtub tarbimislaenude turul.
Võib-olla vasikavaimustus uuest vidinast möödub - et saadad sõnumi, ja raha tulebki. Ehkki impulsslaenude võtjaid leidub tõenäoliselt alati, olgu ajad head või halvad.
Väikelaenude andjana võib Hans H. Luige Krediidikassa vaikselt tiksuda ja omanikule stabiilset kasumit teenida.
Hans H. Luik leidis rahale, mis ta teenis Ekspress Grupi aktsiaemissioonist, ühe võimaliku paigutuse paljudest. Küsib ju mees isegi, milleks lasta inflatsioonil sellest priskeid suutäisi haugata. Inflatsioonile saab vastu töötada ja peabki töötama. Üks ja esimesena meelde tulev viis on raha uuesti välja laenata.
Samas võib lugeda Luige otsust siseneda laenuturule ka omamoodi impulsiivseks - nagu on nende samade laenude võtminegi.
Kuidas ka Krediidikassa käsi käima hakkab, pole sel mõju börsil olevatele Ekspress Grupi aktsiatele, sest need rahad on lahus.
Ekspress Grupi väikeaktsionärid võivad rahulikud olla.
Krediidikassa nišiks, äriideeks võib saada tihe sümbioos võlgade sissenõudmisega.
Kui annad laenu siis, kui teised enam ei anna, ujudes teatud määral turuga vastuvoolu, peab kliendi maksekäitumise järelevalve olema üle keskmise tasemel.
Seega vaeva tuleb näha juba palju rohkem, kui nägid seda laenubuumi käivitajad omal ajal. Jõudu ja jaksu selleks, Hans H. Luik!
Autor: ÄP