Põhja politseiprefektuuri teenistusosakonna
politseidirektori Toomas Malva sõnul ei tohi 9. mail provotseerida ei puna- ega
sini-must-valgete lippudega. Samuti on paika pandud ka nn riskipiirkonnad.
Malva tähendas, et asümmeetriliste rünnakute vältimiseks on määratud nn riskipiirkonnad, nende seas näiteks ka telemaja.
"Ei ole vahet, igal juhul nende inimestelt küsitakse, millised on nende eesmärgid," rääkis Malva intervjuus Terevisioonile. "Vastasseisu erinevate poolte vahel on. Politsei ülesanne on kõikide inimeste jaoks tagada avalik kord ja turvalisus. Kui nad muutuvad ohtlikuks endale või teistele, siis nendega tegeletakse, vajadusel eemaldatakse nad tänavatelt," vahendas ETV 24.
Politseidirektor selgitas, et 9. mail hoiab korda umbes tuhat politseinikku, kellele tuleb vahetustes appi umbes 1500 viimastel nädalatel end registreerinud abipolitseinikku. Nende tööülesanne on objektidel valvamine ning stiihiliste rünnakute või meelsusavaldustega tegelemine.
Politsei teatel ei tehta mingeid takistusi lillede asetamisele mälestusmärkide juurde või muule sõjaohvrite mälestamisele rahulikul moel. Küll aga kutsub politsei inimesi üles provokatsioonidele mitte alluma. Tallinnas ja mujal Harjumaal on avalikud koosolekud 11. maini keelatud.
Siseminister Jüri Pihl ütles teisipäeva õhtul, et ei soovita inimestel 9. mail TallinnasTõnismäele minna.