Kadri sissetulek kulub lapsele

Maris Leivategija 11. mai 2007, 00:00

Kadri sissetulekud ja väljaminekud on teistsugused kui suuremal jaol endavanustel. Praegu saab ta emapalka, asjade soetamisel toetab teda ka elukaaslane.

Raha kulub mähkmetele, lapseriietele, titatoidule, ravimitele, säästudele, telefoniarvele ja enda riietamisele. "Enne võisin alati oma vanemate peale loota, aga nüüd pean ise lapse eest vastutama," räägib noor naine ligi aasta kestnud uuest rollist.

Iga kuu üritab ta ligi 1000 krooni kõrvale panna, sest varsti on emapalga maksmise periood läbi. Säästude hoidmiseks on neiul arvelduskonto teises pangas, vajadusel on võimalik sealt n-ö näpistada.

"Rahaga tuleb väga ettevaatlikult läbi käia. Ma ei saa siiani aru, kuhu see läheb, kuigi üritan arvestada. Ma arvan, et hullem on veel ees," lausub ta pisut murelikult. Ootamatud kulutused on kuus vast sama suured kui kulutused lapsele. Enam ei ole nii, et kui koolis on vaja millegi eest maksta, siis helistab ta kohe vanematele.

Hoidjatele õnneks raha ei kulu. Abiks on palju toredaid sõbrannasid, kes kõik lapsehoidmisjärjekorras. Emaks olemise kõrvalt käib neiu keskkoolis. Mõlemasse kohustusse suhtub Kadri väga tõsiselt. Muule enam suurt aega ei jää. Nii pole piisavalt aega (ega vajadust) ostlemiseks või muuks rahakotti kulutavaks tegevuseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing