Murdoch hirmutab Läti telemeh

ÄP 18. mai 2007, 00:00

"See on üks samm Euroopa amerikaniseerimisel," arvas Läti avalik-õigusliku telekanali LTV juht Janis Holðteins, kelle sõnul jääb tema kanal ainukeseks lätipäraseks kanaliks riigis. "Eks risk on, et ühel päeval vaatame kõik samu saateid," möönis ka Läti suurima uudisteagentuuri LETA juht Martins Barkans.

Nimelt ostis 8. mail Murdochi News Corpi tütarfirma News Corp Europe kõik Läti vaadatuima eratelekanali Latvijas Neatkariga Televizija (LNT) aktsiad ning 70protsendilise osaluse telekanalis TV5, millest 30 protsenti jäi pankur Valerijs Belokonsi ja ettevõtja Mihails Seitelmansi omandusse.

"On väga loogiline, et nad ostsid ja ühendasid just need kanalid, sest kuigi nad on juriidiliselt eraldi, on nende vahel tihe seos," rääkis Barkans, kelle arvates avaneb nüüd LNT edasise jõulise arengu võimalus ajal, mil suurim konkurent TV3 tugevalt kandadele astub. "Ootan radikaalset paranemist tehnikas, aga ka sisus," lisas Barkans.

Riigitelevisiooni juhi Holðteinsi sõnul paneb see neid veelgi raskemasse olukorda. "Erakanalitega on niigi väga raske konkureerida, kuna nende eelarved on palju suuremad. Meie eelarve on üks väiksemaid Euroopas. Sel aastal umbes 25 miljonit eurot kahe kanali peale," tundis ta tuleviku ees hirmu.

Holðteins näeb uues kontsernis väga suurt potentsiaali. Nii saab Murdochile kuuluv kanal näidata paremaid filme tänu gruppi kuuluvale FOXile, luua omasaateid ja sarju ning muidugi uudiseid. "Küsimus muidugi jääb, mis uudiseid. LNT tähendab läti keeles iseseisvat kanalit, aga ma ei tea, kui iseseisvaks nad jäävad."

LNT suurima konkurendi TV3 juhiga Äripäeval eile vestelda ei õnnestunud. Samas on just TV3 Barkinsi sõnul ainuke, kes on suutnud kõiki Baltimaid hõlmava lähenemise edukalt tööle panna. Kas Murdoch võiks üritada sama, Barkins öelda ei osanud.

Ostetud LNT juhi Andrejs Ekise sõnul avab omanikuvahetus tee rahaliste vahenditeni ja kontserni kogemusele.

"LNT-l on tugev programm, mis areneb edasi. Peale kanali paranemise ei tohiks muudatusi tulla," rääkis Ekis. "Võib-olla vaid tugevneb konkurents kanalite vahel," märkis Ekis, kes ei näe ette muutusi turul.

Samas on see nii Eesti kui ka Läti meediaekspertide hinnangul Murdochi esimene samm, millega ta kinnitab kanda piirkonnas ning kanalitega plaanitakse laieneda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing