Alanud on tore näitusesuvi

Tiina Kolk 08. juuni 2007, 00:00

Traditsioonilise aktinäitusega "Mees & Naine" tähistab Uue Kunsti Muuseum oma suvehooaega.

Tänavu 14. korda toimuval ürituse põhiekspositsiooni moodustavad muuseumi kollektsioonist valitud taiesed ja kaasnäitusel eksponeeritakse Valgevene kunstnike Vladimir Tsessleri ja Andrey Schukini uuemat loomingut. "Meie lähipiirkonnast on praegu Valgevene ehk huvitavaim kunstimaa," märgib muuseumi direktor Vaiko Edur.

"Mees & Naine" pakub äratundmisrõõmu iga-aastastele külastajatele. Seekordse väljapaneku tähtteosteks on Pablo Picasso litograafia "Pankur", Mark Kalev Kostabi, Jean Rustani, taani kunstniku Michael Kviumi, kreeklase Michalis Manoussakise, valgevenelase Ruslan Vaskevichi jt. maalid.

Suure osa Uue kunsti Muuseumi kogudest moodustavad fotod ja videod. Rootslanna Elisabeth Ohlsoni skandaalsest seksuaalvähemustest modellidega piibliteemadest inspireeritud fotoseeriast "Ecce Homo" on väljas teos "Püha õhtu söömaaeg".

Sama stseen on köitnud ka Peeter Lauritsat, kelle fotolavastus valmis näituseks "Mullatoidurestoran". Pärnus on nüüd huvitav võrrelda, kuidas kaks loojat on tuntud piibilugu tõlgendanud.

Videosaalis eksponeeritakse Peeter Mudisti maali "Usuõpetus" ning samas demonstreeritakse ka Mark Soosaare videot "Maailma loomine", kus kaamera jälgib, kuidas see teos sünnib.

Pilkupüüdvad on ka väljapaneku carrara marmorist skulptuurid. 2005. aastal käis Uue Kunsti Muuseumi rahvas Itaalias Carraras ja tõi sealt marmoritükke, millest tunnustatud raidkunstnikud kujusid tahusid.

Möödunud pühapäeval avas Uue Kunsti Muuseum oma filiaali Viljandis. Seal esinevad Peeter Allik ja Lembit Soots maalidega ning Anna Litvinova-Merilo maali-ja joonistustesarjaga "Marocco". Ühe osa näitusest hõlmab valgevene kaasaegne kunst.

Hooaeg on alanud ka Evald Okase muuseumis Haapsalus. Kui maja teisel korrusel eksponeeritakse eesti kunsti korüfee loomingu ülevaadet, mille varasemad näited pärinevad enne Teist maailmasõda, siis esimese korruse galeriis vahetuvad igas kuus näitused.

Praegu demonstreeritakse seal Evald Okase joonistusi ja maale aastaist 2000-2007, alates 4, juulist maalikunstnike liidu aastanäitust "Mage maal", mida kureerib Andres Koort.

7. -14. juulini toimub Haapsalus V rahvusvaheline kuuma klaasi sümpoosion. Uudistajate silme all puhuvad klaasi nii meie kui ka külaliskunstnikud. Traditsiooniliselt koostatakse valminud taiestest ka näitus.

Suvel on iga päev avatud ka Viinistu kunstimuuseum. Lisaks põhiekspositsioonile (Jaan Manitski mitmekülgsele kollektsioonile), toimuvad "vahetatavad" näitused endise kalatööstuse veemahutitesse rajatud tünnigaleriides. Tänavu suvel võib seal uudistada Concordia Klari, Peeter Ulase ja Maria-Kristiina Ulase joonistusi ja graafikat ning Uno Roosvalti maale.

Juulis eksponeeritakse muuseumis valikut "Looduse aastafoto 2007".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing