Euroopa Liidu siseministrid tahavad toetada
infojagamise kokkulepet, mille alusel saaksid ELi liikmed anda teistele
liikmesriikidele automaatse ligipääsu politsei käes olevatele geneetilistele
andmetele, sõrmejälgedele, liiklusrikkumiste infole, et seeläbi koordineerida
rahvusvahelisi politseioperatsioone.
Täna peaksid ELi liikmed heaks kiitma nn Prümi kokkuleppe, mis hõlbustaks tõsistes kuritegudes kahtlustatavaid ja terroriste vahistada, kirjutas EUobserver.
Kokkuleppe kohaselt saavad liikmed teha otsinguid teiste riikide DNA baasides, kuid tulemused ei aitaks isikut otse tuvastada. Samas näiteks spordiürituse Euroopa Nõukogu istungite ajal jagaksid liikmed kogu infot.
Lisaks võivad politseinikud edaspidi teises ELi liikmesriigis kanda oma teenistusrelva ning mundrit ja osaleda teiste riikide politseioperatsioonidel.
Esialgne tõuge üleeuroopaliseks turvaregulatsiooniks tuli praeguselt ELi liidrilt Saksamaalt. Saksamaa oli ka 2005. aastal allkirjastatud Prümi lepingu üks autoreid. Prümi lepinguga on ühinenud Austria, Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa, Luksemburg, Holland ja Hispaania.
Samas Berliin ei suutnud Prümi lepingut sõna-sõnalt ELi seadusena läbi suruda. Põhilised vastu puiklejad olid Suurbritannia ja Iirimaa. Näiteks ei tohi kurjategijaid jälitada loata oma riigi piiridest väljaspool.