Keskerakonna fraktsioon algatas täna
Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamise parvlaeva Estonia uppumise põhjuste ja
sellega seotud asjaolude väljaselgitamiseks, teatas Keskerakond.
„Riigikogu roll selles loos ei saa olla kõrvalvaataja oma,” ütles Keskfraktsiooni liige Evelyn Sepp. „Komisjoni eesmärgiks on lisada senisele uurimisele ka läbipaistvus, koostöö ja usaldusväärsus. Olen kindel, et sügisel eelnõu riigikogu ette jõudes jagavad seda positsiooni kõik erakonnad. Laevahukk ise, selle põhjuste ja seotu uurimine ning selle usaldusväärsusele kaasaaitamine, peaksid olema erakondadeülesed ja näitama esmajoones riigikogu koostöövõimet.”
Sepp ütles, et 1994. aasta septembris Läänemeres uppunud parvlaeva Estonia hukupõhjuste väljaselgitamiseks riigikogu komisjoni moodustamine on viimase paari aasta vältel ilmnenud uute asjaolude tõttu möödapääsmatu ja vajalik.
„Vajalik on see nii Eesti kui ka Euroopa üldsuse, Eesti riigi usaldusväärsuse taastamise, inimeste hingevalu leevendamiseks ning tõeste faktide väljaselgitamiseks,” märkis Sepp.
Sepa sõnul on aeg hakata mõtlema nende protseduuride ja parlamentaarse koostöö edendamisele, mis avavad tee uute asitõendite hankimiseks ja seda võimaldava nn hauarahuleppe taasavamiseks.
Sepp ütles, et komisjoni peaksid kuuluma kõigi riigikogu fraktsioonide esindajad.
Komisjonil on eelnõu kohaselt järgmised ülesanded: Estonia parvlaeva hukkumise põhjuste ja sellega seotud asjaolude väljaselgitamine; parlamentaarne koostöö nn hauarahuleppe osapoolte rahvaesindustega; sõltumatuse ja läbipaistvuse suurendamiseks koostöö tihendamine erinevate riikide laevahuku põhjusi uurivate institutsioonide vahel; töö käigus faktiliste asjaolude tuvastamise ja järelduste tulemusena tekkinud ettepanekute tegemine riigikogule ja valitsusele; järelevalve valitsuse tegevuse üle, mis seondub laevahuku põhjuste ja sellega seotud asjaolude väljaselgitamisega.
Seotud lood
Rootsi valitsus laiendas Estonia vrakil
filmitud videote uurimist ja ka laevale sukeldunud tuukrid tahetakse
vaikimisvande alt vabastada.
Göteborgi Chalmersi ülikooli teadlased
jõudsid järeldusele, et uppuvasse Estoniasse tuli vett sisse kaks korda rohkem
ja kiiremini kui laevanduskomisjoni ametlik raport väidab.
Kahe uurimisrühma värsketele andmetele
tuginedes võib väita, et Estonia uputas 1994. aasta septembris plahvatus, rääkis
Rootsi raadio.
Sügistalvine hooaeg on käes ja sellega seoses kuulutame taas välja valdkondade ja maakondade TOP-id, kus tunnustatakse Eesti ettevõtluse tublimaid tegijaid. TOPides osalemine annab ettevõttele võimaluse näidata oma majandustulemuste tugevust ja olla nähtav laiemale publikule.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Plaanivad Prantsusmaale tehase rajada
Tagasi Äripäeva esilehele