Käes on südasuvi, meie kliimas üürike. Kuivava heina lõhn, marjade maitse ja ritsikate sirin - nüüd on aeg seda kõike endasse talletada, et sügistalvel oleks taas jõudu ja energiat tööle asuda.
Rohi ei kasva enam nii kiiresti ja muruniitmise vahed jäävad pikemaks.
Umbrohigi kasvab nüüd aias aeglasemalt ja rohimine ei võta enam nii palju aega. Lubage endale iga päev mõni tunnike mõnulemist võrkkiiges või aiatoolil.
Juuli on enamasti üsna vihmavaene kuu. Vett vajavad aga kõik lilled ja aiataimed. Kuival ajal kulub kastmiseks päris palju vett.
Kastmine toimugu järk-järgult: mida enam meenutab kastmine vihmasadu, seda parem. Spetsiaalsed vihmutid on kõige paremad, aga kasta saab ka võimalikult kõrges kaares vooliku otsast või kastekannust.
Pärast kastmist või vihmasadu kobestage mulda.
Püsililled ja amplitaimed õitsevad praegu väga rikkalikult. Kastke ja väetage neid ning kindlasti eemaldage äraõitsenud õisikud, et taim saaks uuesti ohtralt õisi moodustada.
Osa toalilli võiks juulis aeda tuua ja orgaanilise väetisega väetada. Tuppa jätke õrnad ja troopilist päritolu taimed - säntpooliad, sõnajalad, hibiskid jt. Jälgige õues olevaid toalilli hoolikalt, sest õues on neil veidi teistsugused tingimused, kui nad seni harjunud olid.
Marjapõõsad ja viljapuud võivad vajada kaitset lindude eest, katke need võrkudega.
Juuli lõpus võib tulbisibulad üles võtta ja kuivama panna.
Juuli on värskete marjade kuu - sööge neid nii palju, kui jaksate, ja kui enam ei jaksa, siis alles ülejäägi võite moosiks keeta või sügavkülmikusse paigutada.
Autor: Kadi Karro