Maailmas on vähe inimesi, kelle teod on
olnud sedavõrd võimsad, et nende mõju on tunda veel aastakümneid. Ajakiri Forbes
pani kokku nimekirja inimestest, kes muutsid eelmisel sajandil maailma.
Nimekirjas troonivad mehed, kes lõid interneti, avastasid DNA struktuuri ja sõnastasid vaba turumajanduse, kirjutas Äripäev.
Tim Berners-Lee (WWW) Mees alustas 1989. aastal WWW loomisega, kujundas esimese veebibrauseri, serveri ja veebilooja. Barners-Lee leiutis muutis täielikult informatsiooni töötlust.
Francis Crick, James Watson ja Rosalind Franklin (DNA struktuur) Teadlased avastasid DNA redelikujulise biheeliksi 1953. aastal ning sellest on kujunenud üks suuremaid avastusi teaduse ajaloos. 1962. aastal said teadlased avastuse eest Nobeli teaduspreemia.
Milton Friedman (vaba turumajandus) Majandusteadlase vabade turgude teooria kohaselt toovad majanduskasvu ja jõukuse madalad maksud, vähene riiklik sekkumine ning vabad turud. Parim näide on Eesti, kes tema õpetust 90ndate algul järgis. Friedman sai Nobeli majanduspreemia 1976. aastal.
Mihhail Gorbatšov (kommunismi lõpp) 1985. aastal NLKP sekretäriks saades alustas perestroika ja glasnostiga, mis peagi tõid lõpu nii kommunismile kui ka külmale sõjale.
Jack Kilby ja Robert Noyce (mikrokiip) Nad leiutasid 1959. aastal mikrokiibi, mis sillutas tee kiirematele, võimsamatele ja väiksematele arvutitele. Kilby sai avastuse eest Nobeli preemia. Noyce arendas aga kiipi edasi ning tootis esimese süsinikul baseeruva kiibi. 1968. aastal lõi ta firma Intel ning töötas välja esimese pihuarvuti.
Hetkel kuum
Võlavaidlus ja müügiplaanid
Paul Lauterbur ja Peter Mansfield (MRI) Meeste loodud masin võimaldab kirurgidel ilma röntgenita näha kiiresti läbi inimese pehmete kudede. Masin tõi teaduritele 2003. aastal Nobeli preemia.
Georg Lucas ("Tähesõdade" filmitriloogia) Lucase 1975. aastal loodud filmikompanii Industrial Light and Magic tõi revolutsiooni filmide eriefektidesse ning arvutigraafika kasutamisesse. Kuid ehk isegi olulisem on see, et ta muutis suhtumist filmi kui majanduslikku tootesse.
Malcolm McLean (laevakonteinerid) Laevandusettevõtjana leidis McLean, et on aja- ja rahasäästlikum, kui saaks kraanadega tõsta kogu veokite järel oleva konteineri, mitte laadida sealset sisu laevadele käsitsi ümber.