Nõmme peab veel turu langusele vastu

Silva Rahnel 13. august 2007, 00:00

Nõmmele kinnisvara ostmisel mängib suurt rolli emotsioon, mis kohati tundub olevat tähtsam isegi faktidest ja numbritest.

Kodu soetades pannakse kõige enam rõhku sellele, et kõigi pereliikmete vajadused saaksid rahuldatud, võttes arvesse ka uue elukoha tulevikuväärtust. Määravaks saavad lasteaedade ning koolide olemasolu ja lähedus ning keskkonna üleüldine turvalisus ja privaatsus, mis oleks justkui Nõmme linnaosa motoks.

Jätkuvalt üritatakse elukvaliteeti parandada ning kolitakse suurematesse ja privaatsematesse paaris-, rida- ning eramajadesse. Eriti nõutud on kehtestatud detailplaneeringuga krundid, mis annavad ostjale kindluse, kuidas on kavandatud lähiümbrus, kui kaugel asuvad naabrid, vesi, kanalisatsioon, gaasitrass jne. Nii eramute kui kruntide osas võib öelda, et Nõmmel ületab nõudlus pakkumist. See tuleneb Nõmme kõrgelt hinnatud väärtusest ning sellest, et sealsed elanikud on Nõmmele lojaalsed ning ei soovi sealt ära kolida.

Kui elamispind jääb kitsaks või on seda vaja vahetada muul põhjusel, siis reeglina vahetatakse pinda linnaosa piires. Seepärast on elamumaa tehingute arv Nõmme linnaosas tagasihoidlik, maa-ameti andmetel keskmiselt 30 tehingut kuus. Pakutakse eramuid alates amortiseerunud ja elamiskõlbmatutest väikestest n-ö aiamajadest kuni täielikult renoveeritud 500 m2 villadeni välja. Ka hinnavahemik on objekti eripärast olenevalt äärmiselt lai - 1,7 miljonist kuni 29,5 miljonini. Laia hinnaskaala põhjustavad täpsem asukoht Nõmmel, krundi ja eramu suurus, kõrghaljastuse olemasolu või selle puudumine ning ka eramu seisukord ja viimistlustase.

Loomulikult annab emotsionaalseima tõuke kinnisvara soetamiseks vaade, sest mis võikski olla nauditavam kui vabas looduses väljas terrassil istuda ning silmitseda enda ees laiuvat rahustavat looduslikku ümbruskonda.

Enim meelehärmi võib kinnisvara soetajatele teha naabrusse kerkiv korterelamu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing